Podział punktów w Sopocie

Aktualizacja: 20 lis 2016, 20:59
20 lis 2016, 19:15
W ramach 6. kolejki ORLEN Ligi Atom Trefl Sopot zmierzył z dwunastą drużyną tabeli – Legionovią Legionowo. Choć wydawać się mogło, że sopocianki szybko poradzą sobie z rywalkami to jednak mecz rozstrzygnął się dopiero po tie-breaku. Ostatecznie górą okazały się sopocianki, które wygrały 3:2 (21:25, 25:19, 25:15, 17:25, 15:13).
Na początku spotkania inicjatywę przejęły zawodniczki Legionovi (5:7), jednak już za chwilę to sopocianki zyskały przewagę (12:9). Przeciwniczki dogoniły wynik na punkt (13:12). Nagła zmiana prowadzenia. Tym razem przyjezdne odskoczyły na dwa punkty (14:16). Zmierzały do zakończenia seta na swoją korzyść (15:19). Atomówki próbowały gonić wynik (19:22). Ostatecznie partię wygrały przyjezdne 21:25.
Od początku drugiej partii na prowadzenie wyszły legionowianki (4:7). Sopocianki rozpoczęły gonitwę za wynikiem i doprowadziły do remisu 7:7. Kolejne dwie akcje padły łupem gości (7:9). Po asie serwisowym Gajewskiej dwupunktowe prowadzenie objęły gospodynie (11:9). Atomówki napędziły swoją grę (13:9). Już za chwilę prowadziły sześcioma punktami (20:14). Piłka setowa dla gospodyń przy stanie 24:18. Zwyciężyły 25:19 i doprowadziły do remisu w całym spotkaniu.
Po 10-minutowej przerwie zespoły wróciły do gry. Od początku lepsze były atomówki (9:5). Przewaga wynosiła już siedem punktów (14:7). Sopocianki spokojnie zmierzały po wygraną w kolejnej partii (17:9). Trzeci set to pogrom gospodyń (20:9). Piłka setowa (24:15), wygrana akcja blokiem (25:15) i na prowadzenie wyszedł Atom Trefl Sopot.
W czwartej partii na prowadzenie wychyliła się Legionovia (0:3). Gospodynie nie pozwoliły się rozwinąć przyjezdnym i zbliżyły się na punkt (5:6). Kolejne dwie akcje padłu łupem gości z Legionowa (5:8). Uciekły już na cztery “oczka” (6:10). Cały czas lepsi byli goście (12:17). Zmierzały do rozstrzygnięcia meczu w tie-breaku (16:21). Dokończyły dzieła i przedłużyły swoje szanse na zwycięstwo w meczu (17:25).

Poczatek tie-breaka był wyrównany (3:3), po czym trzy kolejne akcje zapisały się na koncie gospodyń (6:3). Na punkt zbliżyły się legionowianki (7:6). Doprowadziły do remisu 8:8. W decydującym momencie sopocianki zdobyły trzy punkty przewagi (12:9). Piłka meczowa dla atomówek (14:12) i ostatecznie to one wygrywają mecz 6. kolejki (15:13).

Atom Trefl Sopot – Legionovia Legionowo 3:2 (21:25, 25:19, 25:15, 17:25, 15:13)
MVP: Małgorzata Skorupa
Atom Trefl Sopot: Damaske, Goliat, Skorupa, J. Łukasik, Gajewska, Mielczarek, Kulig, Bodasińska, Fedusio, Grzmocińska, Mras, Suwińska-Bednarek, Wójcik, M. Łukasik
Legionovia Legionowo: Bociek, Grabka, Korabiec, Skiba, Chojnacka, Mikołajewska, Wawrzyniak, Alagierska, Pacak, Bączyńska, Grzelak, Zakościelna, Rasińska, Połeć, Adamek