Podział punktów w Szczecinie

6 kwi 2018, 21:22

W Szczecinie rozegrał się bardzo ciekawy i zaskakujący mecz. Ostatecznie pojedynek wygrała ekipa Stoczni Szczecin a Jastrzębski Węgiel wrócił do domu z jednym punktem.

Spotkanie w Szczecinie rozpoczęło się od wyrównanej gry obu zespołów (3:3). Jednak po chwili wraz z trwaniem seta na dwu punktowe prowadzenie wyszła drużyna Jastrzębskiego Węgla (8:6). Nie trzeba było długo czekać aby ta właśnie przewaga wzrosła o kolejne dwa punkty (11:7). Ekipa Stoczni Szczecin nie poddawała się bez walki i zmniejszyli przewagę gości do dwóch punktów (15:13). Nie zrobiło to wielkiego wrażenia na drużynie przyjezdnych ponieważ szybko odrobili wcześniej stracone punkty i znów prowadzili czterema punktami (18:14), by po chwili zwiększyć przewagę do siedmiu punktów (22:15). Koniec seta był bardzo blisko a siatkarze Jastrzębskiego Węgla mieli swoją pierwszą piłkę setową (24:18) którą wykorzystali i tym samym wygrali pierwszą partię (25:18).

Druga partia zaczęła się od trzy punktowej przewagi zawodników Stoczni Szczecin (4:1). Jastrzębianie nie czekali aż gospodarze rozwiną skrzydła i szybko odrobili straty (5:5). Dobra gra zawodników Jastrzębskiego węgla pozwoliła im wyjść na dwu punktowe prowadzenie (9:7). Set toczył się dalej a ekipa gości dalej utrzymywała prowadzenie (14:12). Siatkarze Stoczni Szczecin nie dawali za wygraną i doprowadzili do remisu (15:15).  Set zmierzał w decydującą fazę a na tablicy wyników wciąż widniał remis (20:20). Gospodarze nie dali za wygraną i w końcówce wyszli oni na dwu punktowe prowadzenie (23:21). Skutecznym blokiem Malinowski zakończył drugą osłonę meczu (25:23).

Trzeci set zaczął się od trzy punktowego prowadzenia gospodarzy (5:2). Jednak drużyna przyjezdnych nie czekała aż rywale odskoczą na większą ilość punktów i doprowadzili do wyrównania wyniku (8:8). siatkarze Stoczni Szczecin nie dawali za wygraną i po raz kolejny wyszli na prowadzenie (13:11). Rozpędzeni gospodarze zwiększyli swoją przewagę do czterech punktów i prowadzili już (16:12). Set zbliżał się ku końcowi a zespół ze Szczecina wciąż utrzymywał swoją wysoką przewagę (20:16). Gospodarze bardzo chcieli wygrać przy własnej publiczności i dlatego zawodnicy Jastrzębskiego Węgla nie byli w stanie ich zatrzymać (23:17). Chwilę później wygrali oni trzeciego seta z wynikiem (25:17).

Czwarta partia rozpoczęła się od równej gry obu drużyn (3:3), ale już po chwili gospodarze wyszli na trzy punktowe prowadzenie (8:5). Jastrzębianie nie dali za wygraną i szybko wyrównali wynik (9:9). Dzięki determinacji ekipie przyjezdnej udało się wyjść na dwu punktową przewagę (15:13). Gospodarze nie próżnowali i doprowadzili do wyrównania wyniku (16:16). Chęć zwycięstwa w ekipie z Jastrzębia pozwoliła im wyjść na dwu punktowe prowadzenie (20:18). W końcówce czwartej partii siatkarze Jastrzębskiego Węgla zwiększyli swoją przewagę do pięciu punktów (24:19), a chwilę później zakończyli czwartą odsłonę tego spotkania (25:19).

Piąta i ostatnia odsłona tego spotkania zaczęła się od dwu punktowego prowadzenia drużyny Stoczni Szczecin (3;1). Goście chcąc wywieź ze Szczecina jak najwięcej punktów, najpierw doprowadzili do wyrównania a potem wyszli na jedno punktowe prowadzenie (7:6). Gospodarze nie pozostali dłużni i po raz kolejny wyszli na dwu punktowe prowadzeni (9:7). Dobra gra obu drużyn doprowadziła do remisu (10:10).  Drużyna gospodarzy na sam koniec meczu wyszła na trzy punktowe prowadzenie (14:11), a chwilę później wygrali cały mecz (15:11).

Stocznia Szczecin: Gałązka, Kluth, Duff, Kowalski, Kacperkiewicz, Malinowski, Jaskuła, Murek, Ruciak, Wika, Tervaportti, Gawryszewski, Mihułka, Menzel

Jastrzębski Węgiel: Strzeżek, Muzaj, Popiwczak, Kosok, Lushtaku, Boruch, Quiroga, Ernastowicz, Derocoo, Kampa, Sobala, Gdowski, Oliva, Turski

Stocznia Szczecin – Jastrzębski Węgiel 3:2 (18:25, 25:23, 25:17, 19:25, 15:11)