Pogoń Baltica Szczecin żegna się z Pucharem EHF

15 lis 2015, 19:16

Szczypiornistki Pogoni Baltica Szczecin po remisie w pierwszym meczu, w rewanżu przegrały z Coroną Brasov. Dla Polek oznacza to koniec przygody z Pucharem EHF.

Podopieczne Adriana Struzika w pierwszym spotkaniu 1/16 finału zremisowały na wyjeździe z Coroną Brasov. W teoretycznie lepszej sytuacji znajdowały się szczypiornistki ze Szczecina, bowiem rewanż rozgrywany był w ich hali, jednak Rumunki przez bukmacherów były uznawane za faworytki.

Przyjezdne zawodniczki już na początku spotkania wyszły na kilku bramkowe prowadzenie. Po bramce Chiper mieliśmy już 4:1. Corona Brasov przez dalszą cześć meczu utrzymywała bezpieczną przewagę i nie pozwalała zbliżyć się rywalkom. Dopiero w 25. minucie po bramce Pauliny Masnej, gospodynie zniwelowały straty do zaledwie jednego trafienia. Ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się zwycięstwem Rumunek 14:12.

W drugiej części meczu, mimo starań podopiecznych Adriana Struzika, Corona Brasov utrzymywała pewną przewagę i nie pozwalała gospodyniom na odrobienie strat. W 50. minucie po bramce Cartas, Pogoń Baltica traciła już sześć bramek do rywalek. Polki zdołały jedynie zmniejszyć rozmiary porażki do czterech trafień. Rumunki wygrały 20:24 i zameldowały się w kolejnej rundzie Pucharu EHF.

SPR Pogoń Baltica Szczecin – ASC Corona 2010 Brasov 20:24 (12:14)

SPR Pogoń Baltica Szczecin: Płaczek, Kozłowska – Gadzina, Głowińska, Kochaniak, Koprowska, Królikowska, Masna, Noga, Sabała, Stasiak, Szczecina, Yashchuk, Zawistowska, Zimny, Jurczyk.

ASC Corona 2010 Brasov: Dedu, Hosu, Mirca Olariu – Bondar, Briscan, Cartas, Chiper, Dinca, Hotea, Marcu, Neagu, Pricopi, Ratiu, Tacalie, Zamfir.

Sędziowie: Bolic (AUT), Hurich (AUT). Delegat: Gecevicius (LTU)