Pogoń triumfuje na własnym terenie

6 lut 2016, 19:47

Pogoń Szczecin dosyć spokojnie wygrała mecz 17. kolejki Superligi mężczyzn z MMTSem Kwidzyń we własnej hali. Szczecinianie dzięki zwycięstwu awansowali na 8. miejsce w tabeli.

Już w pierwszej połowie zespół z nad morza pokazał, że we własnej hali potrafi sprawić trudność każdemu. Przecież na początku sezonu w Szczecinie męczyli się zawodnicy Vive. Dziś Pogoni, z jeszcze marniejszym skutkiem, czoła próbowali stawić kwidzynianie.

Szczypiorniści MMTSu już na początku spotkania pozwolili jednak odskoczyć rywalom, a później nie umieli już dojść wyniku. Po 30 minutach przegrywali 9:12.

W drugiej części spotkania obie ekipy zagrały lepiej w ofensywie. Nie poprawiło to jednak sytuacji gości z Kwidzynia. Wręcz przeciwnie. Zawodnicy Pogoni Szczecin systematycznie powiększali przewagę, która ostatecznie sięgnęła 7 bramek. Pogoń wygrała z MMTSem 27:20, dzięki czemu awansowała na 8. miejsce w tabeli. MMTS zajmuje w niej teraz 4. miejsce. Ma jednak dużą stratę do prowadzącej trójki: Vive Tauronu Kielce, Wisły Płock i Azotów Puławy.