Pogoń wciąż wygrywa – podsumowanie 3. kolejki PGNIG Superligi

12 wrz 2015, 22:20

Drużyna z Płocka po ciężkiej przeprawie wygrała z Azotami w hicie kolejki. Co się działo na innych parkietach Superligi? W pozostałych spotkaniach gospodarze byli już dużo bardziej gościnni.

Gwardia Opole – Vive Tauron Kielce 26:38 (14:19).

Beniaminek nie sprawił sensacji i przegrał wyraźnie z Mistrzem Polski. Jeszcze w pierwszej połowie podopieczni trenera Kuptela dotrzymywali kroku gościom, jednak druga połowa obnażyła przepaść między drużynami.

Chrobry Głogów – Pogoń Szczecin 19:20 (7:6).

Sen Pogoni nadal trwa. Drużyna Rafał Białego wygrała kolejne spotkanie w Superlidze. Obydwie drużyny były niesione ostatnimi zwycięstwami w lidze. Jeszcze w pierwszej połowie prowadzili głogowianie jedną bramką. Wysoka nieskuteczność szczypiornistów odbiła się na niskim wyniku spotkania. W drugiej połowie to Pogoń miała więcej atutów i zgarnęła dwa punkty.

PGE Stal Mielec – KPR Legionowo 30:32 (10:13).

Już od początku spotkania podopieczni Roberta Lisa wywalczyli skromną zaliczkę. Zawodnicy Stali starali się zniwelować straty, jednak po ciężkim pojedynku to drużyna z Legionowa może cieszyć się z drugiego wyjazdowego zwycięstwa.

3. kolejka nie dobiegła jeszcze końca. Następne spotkanie odbędzie się 13 września o godzinie 18:00, kiedy Zagłębie Lubin podejmie MMTS Kwidzyn. Kolejkę zakończy mecz we Wrocławiu pomiędzy Śląskiem a Górnikiem Zabrze, 16 września o 20:30.