Pogrom Górnika i słaby początek Piotrkowianina!

14 wrz 2016, 23:07

Górnik Zabrze odniósł pewne zwycięstwo nad Chrobrym Głogów kończąc spotkanie z wynikiem 41:27 (19:17). Szczególny popis zawodnicy Górnika dali w drugiej połowie meczu podczas, której zdobyli aż 22 bramki.

Podopieczni Marusza Jurasika dzięki zdecydowanej grze w obronie i wysokiej skuteczności w ataku już na początku pierwszej połowy zbudowali przewagę. W 11 minucie Górnik prowadził 9:3, jednak goście z Głogowa nie pozwolili gospodarzom na zbyt wysokie prowadzenie. W przeciągu kilku minut przewaga Górnika znacznie się zmniejszyła. W rezultacie pierwsza połowa zakończyła się dwubramkową przewagą gospodarzy (19:17).

Druga połowa należała do Górnika Zabrze. Trójkolorowi systematycznie powiększali prowadzenie nad gośćmi. W 42 minucie spotkania gospodarze wygrywali pięcioma bramkami, a na 10 minut przed końcem spotkania ich prowadzenie wzrosło do siedmiu bramek (32:35). Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 42:27 (19:17).

W meczu z Wybrzeżem Piotrkowianin przegrał 25:28 (10:19). O przegranej Piotrkowianina przesądził fatalny początek, który spowodował, że gospodarze cały mecz musieli walczyć aby nadrobić stracone bramki.

Pierwszą połowę Piotrkowski zespół zagrał źle. Gospodarze popełniali mnóstwo błędów, które skutecznie wykorzystywali przeciwnicy. Stopniowo powiększająca się przewaga gości doprowadziła do tego, że w 16 minucie zespół z Piotrkowa przegrywał 10 bramkami (2:12) a na przerwę zszedł z wynikiem 10:19.

W drugiej połowie gospodarze zagrali zdecydowanie lepiej. Dobrą zmianą na bramce okazał się Artur Banisz. Jednak wysoka skuteczność nie zapewniły zespołowi z Piotrkowa zwycięstwa, na odrabianie punktów zabrakło czasu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 28:25 (19:10).

Górnik Zabrze – SPR Chrobry Głogów 42:27 (19:17)

MKS Piotrkowianin – Wybrzeże Gdańsk 25:28 (10:19)

Górnik Zabrze: Kornecki, Galia, Kicki – Gluch, Daćko, Tomczak, Kryński, Gromyko, Sluijters, Łukawski, Bouskou, Gliński, Fąfara, Adamuszek, Ścigaj, Pluczyk.

SPR Chrobry Głogów: Stachera, Kapela – Płócienniczak, Sadowski, Rydz, Gujski, Tylutki, Sobut, Sićko, Krzysztofik, Pawłowski, Miszka, Świtała, Biegaj, Kubała, Kandora.

Sędziowie: Cezary Figarski, Dariusz Żak.

MKS Piotrkowianin: Schodowski, Banisz, Procho – Mróz, Zinchuk, Woynowski, Iskra, Swat, Góralski, Nastaj, Krawczenko, Pożarek, Makowiejew, Tórz, Pacześny, Wędrak.

Wybrzeże: Chmieliński, Pieńczewski – Oliveira, Podobas, Skwierawski, Kornecki, Bednarek, Sulej, Rogulski, Prymlewicz, Kondratiuk, Wróbel, Salacz, Kostrzewa, Wróbel.

Sędziowie: Michał Kopiec, Marcin Zubek.