Pogrom w Głogowie. Górnik Zabrze w Final Four Pucharu Polski!

27 kwi 2016, 20:59

Chrobry Głogów podejmował we własnej hali Górnika Zabrze w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinału Pucharu Polski. W pierwszym starciu padł remis, natomiast w rewanżu wyraźnie wygrali Zabrzanie.

Dzisiejszy pojedynek był czwartym w tym sezonie. Wcześniej poza remisem w Pucharze Polski, raz wygrał Górnik Zabrze, za drugim razem Chrobry Głogów. Dużo korzystniejszy bilans meczów bezpośrednich oraz wynik w Superlidze osiągnęli podopieczni Mariusza Jurasika.

Chrobry Głogów dziś jednak zawiódł we własnej hali. Wyrównana walka toczyła się przez pierwsze dziesięć minut. Później na przewagę kilku bramek odskoczyli goście, w następstwie tego, co rusz, podwyższając prowadzenie. Najwyższa różnicę bramkową zanotowano do przerwy przy wyniku 22:13 dla Górnika. Po takim pogromie gospodarze, już się nie podnieśli, przegrywając ostatecznie 29:37.

Chrobry Głogów – Górnik Zabrze 29:37 (13:22).