Pogrom w Będzinie!

24 lut 2017, 20:02

Pierwszy mecz 24. kolejki PlusLigi został rozegrany pomiędzy MKS-em Będzin a AZS-em Częstochowa. Nie był to najlepszy mecz w wykonaniu przyjezdnych. Pierwszego seta wygrali na przewagi, jednak dalej było już tylko gorzej…

Gospodarze rozpoczęli spotkanie od skromnego prowadzenia (2:1), jednak szybko je stracili (2:6). Będzinianom nie udało się dogonić rywali (11:14), Częstochowianie szybko powiększali różnicę punktową (14:19). W samej końcówce graczem MKS-u doprowadzili do remisu – 20:20. To wyprowadziło przyjezdnych z równowagi i stracili wcześniejszą skuteczność (23:20). Rozpoczęła się gra na przewagi (25:25). Set zakończył się dopiero przy wyniku 27:29.

Druga odsłona była bardziej wyrównana (4:3). Gospodarze utrzymywali się na prowadzeniu, chociaż częstochowianie usilnie starali się doprowadzić do wyrównania (10:6). Będzinianie zaczęli tracić przewagę, trener DeRocco szybko zareagował i poprosił o czas (13:11). siatkarze MKS-u stale kontrolowali przebieg partii (21:16). Niebawem doprowadzili do jej końca, wygrywając 25:19.

Początek kolejnego seta również upłynął pod prowadzeniem MKS-u Będzin (9:5). Bardzo dobrze spisywał się atakujący drużyny gospodarzy, Rafael Rodrigues Araujo (13:9). Podopieczni Michała Bąkiewicza mieli ogromny problem z zakończeniem swoich akcji, gospodarze zdobywali punkty seriami (17:12, 20:12). Wszystko wskazywało na to, że trzeci set również padnie łupem będzinian (24:14). Partię zakończył skuteczny podwójny blok gospodarzy (25:14).

Napędzeni wygraną będzinianie agresywnie weszli w czwartą partię, już na początku zyskując wysokie prowadzenie (9:3). Przyjezdni byli zupełnie bezradni i mogli tylko obserwować jak rywale zdobywają kolejne punkty (17:6). Gra była jednostronna, wszystko wskazywało na to, że będzinianie wygrają tę partię, jak i całe spotkanie (20:7). Przyjezdni nie byli nawet w stanie przekroczyć bariery dziesięciu punktów. Set zakończył się wynikiem 25:10.

MKS Będzin – AZS Częstochowa 3:1 (27:29, 25:19, 25:14, 25:10)

MVP: Marcin Waliński

MKS Będzin: Waliński, Ratajczak, Seif, Rejno, Jordanow, Araujo, Potera

AZS Częstochowa: T. Kowalski, Moroz, Buniak, Szymura, Grebeniuk, Janus, A. Kowalski