Kielecki pogrom w pierwszym półfinale Mistrzostw Polski

15 kwi 2016, 20:22

W pierwszym półfinałowym spotkaniu fazy play-off kieleckie Vive pewnie pokonało 38:25 MMTS Kwidzyn. Zawodnicy z Kwidzyna wyrównaną walkę toczyli do 30 minuty, później sił zdecydowanie zabrakło.

Przed spotkaniem zespołowi z Pomorza nie dawano wielkich szans w starciu z mistrzem Polski. Dlatego przyjezdni kibice mogli przecierać oczy ze zdumienia, gdyż ich zespół prowadził wyrównaną walkę w pierwszej połowie, tracąc bramkę do utytułowanego Vive. Świetnie na skrzydle spisywał się Mateusz Seroka, zdobywca pięciu trafień dla Kwidzyna.

Jednak ostatecznie Vive, mimo niewykorzystanego rzutu karnego przez Tobiasa Reichmanna w końcówce pierwszej połowy, utrzymało prowadzenie. Podopieczni Patryka Rombla doskonale odrobili lekcje, przegrywając do przerwy 14:16.

Druga połowa rozpoczęła się obiecująco dla MMTS-u, ponieważ drużyna rzucała bramki. Jednak wyższy poziom umiejętności zawodników i dłuższa ławka w Kielcach, przeważyły nad coraz bardziej zmęczoną “siódemką” gości. Gospodarze rozpoczęli oblężenie bramki Kiepulskiego i Dudka, które zakończyło się wysoką wygraną 38:25.

Rywalizacja o finał Mistrzostw Polskich rozstrzygać się będzie do trzeciej zwycięskiej gry danej drużyny. Następne starcie odbędzie się w Kwidzynie.