Pogrom w Łodzi!

19 lut 2017, 21:57

W meczu 22. kolejki ORLEN Ligi Budowlane Łódź podejmowały Tauron MKS Dąbrowę Górniczą. Przyjezdne nie były w stanie zagrozić łodziankom, przegrały spotkanie 0:3.

Początek spotkania należał do wyrównanych (3:3). Zespoły grały w kontakcie punktowym do stanu 12:12, potem Budowlane stopniowo zaczęły wypracowywać przewagę (17:14). Gospodynie grały skutecznie blokiem, w ataku szalała Sylwia Pycia (19:14). Przyjezdne były bezradne wobec skutecznie grających łodzianek (23:15). Seta zakończyła punktowa zagrywka Pyci (25:15).

Podobnie jak w pierwszej odsłonie, mimo początkowego remisu (3:3), na prowadzenie wysunęły się gospodynie (6:4). Błędy Tamary Kaliszuk pogrążały jej zespół (11:7). Budowlane grały swobodnie, miały dużą przewagę punktową. W ataku błyszczały Kaja Groblena i Heike Beier (18:11). Dąbrowianki zaczęły gonić rywalki (23:18), jednak set padł łupem Budowlanych (25:23).

Łodzianki agresywnie otworzyły trzeciego seta (3:0). Zawodniczki Tauronu były bezradne, nie mogły poradzić sobie z zagrywkami Gabrieli Polańskiej (6:1). Niedługo potem różnica między zespołami wynosiła siedem punktów (12:5) i stale się powiększała (18:6). Budowlane robiły z rywalkami co chciały, dąbrowianki mogły tylko patrzeć jak rywalki wbijają kolejna punkty (21:7). Spotkanie kończy atak Kai Groblenej (25:8).

Grot Budowlani Łódź – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:0(25:15, 25:23, 25:8)

MVP: Kaja Groblena

Grot Budowlani Łódź: Vincourova, Pycia, Beier, Grobelna, Polańska, Grajber, Maj-Erwardt

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza: Horka, Paszek, Ganszczyk, Kaliszuk, Castiglione, Sikorska, Lemańczyk