Polacy gorsi od odwiecznych rywali

20 cze 2015, 22:03

Polscy szczypiorniści przegrali z Duńczykami 23-26 w meczu rozgrywanym w krakowskiej Tauron Arenie. Porażka na szczęście nie jest zbyt bolesna, ponieważ był to tylko mecz towarzyski.

Od początku mecz był bardzo wyrównany i przez pierwszy kwadrans żadna z drużyn nie wypracowała sobie zaliczki. Pod koniec pierwszej połowy lepiej zaczęli prezentować się goście, którzy zeszli na przerwę z niewielkim prowadzeniem 16-13.

Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęli biało-czerwoni, którzy w 47. minucie spotkania wyszli nawet na prowadzenie 21-20. Ostatnie minuty należały jednak do zawodników ze Skandynawii, którzy prowadzeni do zwycięstwa przez Madsa Larsena ostatecznie zwyciężyli 26-23.

Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania był właśnie Mads Larsen, który siedmiokrotnie pokonywał naszego bramkarza. Jeśli chodzi o naszych reprezentantów to prym wiódł Przemysław Krajewski, który zakończył spotkanie z sześcioma trafieniami na koncie.