Polacy lepsi od Kanady. To pierwsze zwycięstwo bez straty seta

8 lip 2023, 11:04

Sportową sobotę rozpoczęliśmy zmaganiami siatkarskiej reprezentacji Polski, która rozegrała kolejny mecz Ligi Narodów 2023. Tym razem podopieczni Nikoli Grbicia mierzyli się z Kanadą. Biało-Czerwoni wygrali 3:0 (25:21, 25:23, 27:25), tym samym notując dziewiąte zwycięstwo w całym cyklu. Jest to jednak ich pierwszy triumf bez straty nawet jednego seta.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Liga Narodów 2023. Polacy już na drugim miejscu w tabeli

Reprezentacja Polski rozpoczęła trzeci turniej Ligi Narodów od wygranej ze Słowenią. Biało-Czerwoni po raz piąty w tegorocznych rozgrywkach do zwycięstwa potrzebowali tie-breaku. Następnie podopieczni Nikoli Grbicia pewnie pokonali Brazylię. W drugim meczu naszym siatkarzom potrzebne były tylko cztery sety.

W sobotę Polakom przyszło zmierzyć się z Kanadą. Polacy, którzy nie przegrali z tą reprezentacją od 2018 roku, ponownie okazali się lepszą drużyną. Zawodników z Ameryki Północnej pokonali bez straty nawet jednego seta. Na parkiecie nie było jednak tak łatwo, jak mogłoby się wydawać.

Kanadyjczycy w każdej partii walczyli do samego końca i nie pozwalali Polakom na uzyskanie zbyt dużej przewagi. Za każdym razem o zwycięstwie decydowały jednak końcówki, w których wojnę nerwów wygrywali zawodnicy znad Wisły. Tym samym Polacy zanotowali dziewiąte zwycięstwo w tegorocznej Lidze Narodów. Na swoim koncie mają 22 punkty.

W tym momencie lepsi w tabeli VNL 2023 są tylko Japończycy. To właśnie z siatkarzami reprezentującymi Kraj Kwitnącej Wiśni przyjdzie Polakom zmierzyć się w niedzielę. Będzie to ostatni mecz naszej kadry w fazie grupowej. Następnie zawodnicy opuszczą Filipiny i przeniosą się do Gdańska.

Bartman ponownie odniósł się do Leona. “Nie powinien grać w reprezentacji”