Strona główna Żużel SGP Polacy mają jednego faworyta! MIB Nordic Gorzów Speedway Grand Prix (zapowiedź)

Polacy mają jednego faworyta! MIB Nordic Gorzów Speedway Grand Prix (zapowiedź)

1

Już w najbliższą sobotę wielkie święto w Gorzowie! Na “Jancarzu” odbędzie się kolejna runda cyklu Grand Prix. Gospodarze, jak i większość polskich kibiców ma jednego faworyta – jest nim oczywiście Bartosz Zmarzlik.

Poza Zmarzlikiem, faworytów jest co najmniej kilku. Między innymi prowadzący Greg Hancock czy też Tai Woffinden, który co roku dobrze jeździ w Gorzowie. Ponadto warto będzie patrzeć na zawodnika, który jeździ na co dzień w Zielonej Górze. Australijczyk Jason Doyle jest w tym momencie w kapitalnej dyspozycji, a oprócz tego niedawno startował na torze w Gorzowie (Derby Ziemi Lubuskiej, 13 punktów – dop. red.). Był wtedy najlepszym najlepszym zawodnikiem gości w wygranym meczu ze Stalą Gorzów.

Polscy kibice będą bacznie obserwować Bartosza Zmarzlika. Polak znajduję się na ten moment na 5 miejscu w tabeli i jest murowanym faworytem do zwycięstwa w Gorzowie. Udźwignie presje? Gorzowianin zna ten tor jak własną kieszeń. Nie ma na niego mocnych. Gorzowska runda SGP będzie piekielnie trudnym sprawdzianem dla wychowanka gorzowskiej Stali. Faktycznie jest nie do ugryzienia? Zobaczymy!

MIB Nordic Gorzów Speedway Grand Prix to nie tylko czysty żużel. To wielkie święto w Gorzowie, które rusza już de facto w piątek, bowiem odbędzie się słynne Motor Racing Show, który rozpoczyna sportowy weekend w mieście nad Wartą.

Oficjalna Lista Startowa:
1. Matej Zagar (Słowenia) #55
2. Fredrik Lindgren (Szwecja) #66
3. Andreas Jonsson (Szwecja) #100
4. Jason Doyle (Australia) #69
5. Nicki Pedersen (Dania) #3
6. Chris Holder (Australia) #23
7. Maciej Janowski (Polska) #71
8. Bartosz Zmarzlik (Polska) #95
9. Krzysztof Kasprzak (Polska) #16 Dzika Karta
10. Chris Harris (Wielka Brytania) #37
11. Piotr Pawlicki (Polska) #777
12. Tai Woffinden (Wielka Brytania) #108
13. Niels Kristian Iversen (Dania) #88
14. Greg Hancock (USA) #45
15. Antonio Lindbaeck (Szwecja) #85
16. Peter Kildemand (Dania) #25

17. Daniel Kaczmarek (Polska)
18. Paweł Przedpełski (Polska)

Sędzia: Jim Lawrence
Początek zawodów: 19:00

1 komentarz

  • I simply want to say I am all new to blogs and actually savored this web-site. More than likely I’m planning to bookmark your blog . You absolutely come with very good stories. Cheers for revealing your web-site.