Polacy na koniec ze srebrem w sztafecie!!! Fenomenalne mistrzostwa…

8 mar 2015, 18:14

Znakomicie dla Polaków zakończyły się Halowe Mistrzostwa Europy w Pradze. Polska sztafeta w składzie Karol Zalewski, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina zajęła 2. miejsce i zdobyła srebrny medal Mistrzostw Europy! Do złota zabrakło 0,1 s!

Polacy przez 95 procent dystansu od początku prowadzili. Znakomicie rozpoczął Karol Zalewski, który spisał się znakomicie i oddał pałeczkę Omelce z wielką przewagą. Ten również pobiegł bez zarzutów. Najprawdopodobniej stracił na tej zmianie kilka metrów, ale oddał Krawczukowi zmianę również na prowadzeniu z bezpieczną przewagą. Łukasz podobnie jak w swym biegu indywidualnym po raz kolejny pobiegł znakomicie, oddając Krzewinie pałeczkę na pozycji lidera, z kilkumetrową przewagą nad drugimi Belgami. Niestety na ostatniej prostej w sprinterskim pojedynku Polak uległ jednemu z braci Borlee, a nasi reprezentanci musieli cieszyć się ze srebra.

Warto dodać, że czas uzyskany przez Polaków 3:02.97 jest nowym rekordem Polski, pobitym o 0,04 od starego. Nowy rekord Europy wraz ze złotem wywalczyli Belgowie.

Przypomnijmy, że kilkanaście minut wcześniej brązowy medal wywalczyły Polki, które podobnie jak panowie jeszcze dziś staną na podium i odbiorą krążki w brązowym kolorze.