Polacy obronili złoty medal! Wygrali Drużynowe Mistrzostwa Europy

Aktualizacja: 24 kwi 2023, 20:18
22 kwi 2023, 17:38

Reprzentacja Polski w żużlu drugi raz z rzędu wygrała w finale Drużynowych Mistrzostw Europy, które odbyły się na torze w niemieckim Straslund. 

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Polacy bezkonkurencyjni. Nie dali rywalom żadnych szans

Reprezentacja Polski na turniej organizowany przez naszego zachodniego sąsiada poleciała w składzie: Bartosz Zmarzlik, Jarosław Hampel, Szymon Woźniak, Dominik Kubera i Bartłomiej Kowalski. Biało-czerwoni od początku kontrolowali sytuację. Żużlowcy wygrywali większość biegów i momentalnie odskoczyli pozostałym zespołom.

Już po 14. wyścigu biało-czerwoni mieli aż 13 punktów przewagi. Ostatecznie rywale stracili matematyczne szanse na dogonienie naszych zawodników po wyścigu numer 17. Wówczas jako pierwszy na metę dojechał Jarosław Hampel i dzięki stało się już jasne, kto zgarnie złote medale.

Finalnie Polska pokonała Danię różnicą aż 14 oczek. Nasi zawodnicy zdobyli 49 punktów, natomiast rywale tylko 35. W składzie podopiecznych trenera Rafała Dobruckiego najlepiej spisali się Szymon Woźniak i Bartosz Zmarzlik. Obaj zawodnicy zdobyli po 13 punktów.

Drużynowe Mistrzostwa Europy 2023. Ostateczne wyniki

  1. Polska – 49 punktów
  2. Dania – 35
  3. Wielka Brytania – 22
  4. Niemcy – 14
Liga Typerów Polski-Sport.pl

Apator Toruń na czele PGE Ekstraligi. Jak prezentuje się cała tabela?

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA