Polacy ponownie przegrali z Katarem

Aktualizacja: 2 sie 2016, 22:44
24 lip 2016, 22:29

W drugim meczu towarzyskim z Katarem reprezentacja Polski znów poniosła porażkę. Podopieczni Dujszebajewa grali lepiej, ale musieli uznać wyższość rywala, który zwyciężył 29:26. Pierwsze spotkanie zakończyło się wynikiem 24:20 na korzyść gospodarzy.

Dla biało-czerwonych dwumecz był ważnym testem przed najważniejszą imprezą czterolecia, czyli Igrzyskami Olimpijskimi w Rio de Janeiro. Sztab szkoleniowy miał możliwość przetestować różne ustawienia i taktyki. Forma reprezentantów ma przyjść dopiero za kilkanaście dni, ale wygrane pomogłyby w budowaniu dobrej atmosfery.

Również w niedzielnym starciu to Katarczycy dominowali i szybko objęli prowadzenie. Różnica utrzymywała się i wynosiła przez większość czasu cztery-pięć bramek. Tempo spotkania nie było szybkie, a pierwsza połowa skończyła się rezultatem 16:12 dla gospodarzy. Drugą połowę dużo lepiej zaczęli biało-czerwoni – trafiali częściej od Katarczyków, ale nie byli oni w stanie zremisować. Różnica stopniała nawet do jednej bramki, lecz miejscowym znów udało się „odskoczyć”. Finalnie gospodarze wygrali 29:26.

Przed Polakami jeszcze mecze kontrolne z HC Motor Zaporoże w Kielcach. Natomiast 29 lipca złożą ślubowanie i wylecą do Rio – w Brazylii czeka ich sparing z Tunezją. Rywalizację o medale biało-czerwoni zaczną 7 sierpnia – zmierzą się z gospodarzami igrzysk. Następnie zagrają z Niemcami (9 sierpnia), Egiptem (11 sierpnia), Szwecją (14 sierpnia) i Słowenią (15 sierpnia).

Katar – Polska 29:26 (16:12)

Katar: Sarić, Stojanović, Marković, Mabrouk, Bagarić, Roine, Capote, Murad, Memisević, Alrayes, Megdich, Fernandez, Madadi, Abdalla, Zakkar

Polska: Szmal, Wyszomirski, Jachlewski, Wiśniewski, Bielecki, M.Jurecki, Gierak, Krajewski, Lijewski, Szyba, Daszek, Kus, Syprzak, B.Jurecki, Chrapkowski, Jurkiewicz