Polacy w finale Ligi Narodów! Fantastyczny mecz siatkarzy z Japonią

Aktualizacja: 23 lip 2023, 12:54
22 lip 2023, 18:59

Siatkarze reprezentacji Polski zagrają w finale Ligi Narodów! W półfinałowym pojedynku podopieczni Nikoli Grbicia po raz drugi w tegorocznej edycji ograli Japończyków i awansowali do decydującej fazy.

Wielki mecz Polaków w półfinale Ligi Narodów

W pierwszym secie do pewnego momentu gra był bardzo wyrównana i toczyła się punkt za punkt. Od stanu 9:9 Japończycy zaczęli jednak punktować zdecydowanie lepiej i odskoczyli Polaków na kilka punktów. Taki stan rzeczy utrzymał się do samego końca, dzięki czemu zespół z Azji pewnie wygrał 25:19.

W drugiej partii Polacy od początku dyktowali warunki. Najpierw osiągnęli 2-punktową przewagę, którą przez dłuższy czas skutecznie bronili. Dopiero przy stanie 18:18 Japończycy nieco postraszyli biało-czerwonych, ale zacięta końcówka należała do nich – w grze na przewagi triumfowali 28:26.

Trzeci set był absolutnym popisem w wykonaniu siatkarzy Nikoli Grbicia. Japończycy nie zdołali wyjść na prowadzenie ani razu, a przewaga biało-czerwonych była niezaprzeczalna. Polacy w pewnym momencie mieli aż 10 punktów przewagi przy stanie 20:10, a ostatecznie wygrali tę partię 25:17.

W decydującym secie początkowo to Japończycy mieli przewagę, ale od stanu 7:7 to Polacy przejęli inicjatywę, której nie oddali do samego końca. Biało-czerwoni wykorzystywali praktycznie każdy atak i triumfowali 25:21, zapewniając sobie awans do finału Ligi Narodów!

Japonia vs Polska 1:3 (25:19, 26:28, 17:25, 21:25)

Swojego finałowego rywala polscy siatkarze poznają w godzinach wieczornych. Będzie nim reprezentacja Włoch lub Stanów Zjednoczonych.

Diamentowa Liga: Co za forma Natalii Kaczmarek! W świetnym stylu wygrywa w Monako