Polacy wygrali z Iranem. Jeszcze dwa spotkania i czas na MŚ!

4 sty 2023, 19:51

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej od meczu z Iranem rozpoczęła końcowy etap przygotowań do nadchodzących Mistrzostw Świata, które odbędą się w Polsce i Szwecji. Biało-Czerwoni wygrali 32 do 27 w pierwszym z trzech spotkań Turnieju Noworocznego w Katowicach.

Polska – Iran: wygrana, ale nie bez problemów

Katowicki Spodek od dziś do piątku będzie gościł szczypiornistów z Polski, Iranu, Belgii oraz Maroka. Każda reprezentacja rozegra ze sobą jedno spotkanie w ramach przygotowań do startujących 11 stycznia MŚ. Podopieczni Patryka Rombla mają już jedno spotkanie za sobą i choć udało się zwyciężyć, to nie brakuje elementów, które wymagają poprawy. Kluczową kwestią wymagającą poprawy jest skuteczność.

Biało-Czerwoni w pierwszej połowie dwukrotnie wpadli w niemoc strzelecką. Po raz pierwszy na początku spotkania, ale zawodnikom dość szybko udało się powrócić do normy. Znacznie gorzej wyglądało to kilkanaście minut później. Irańczycy zdołali odrobić stratę czterech bramek i ostatecznie zakończyli połówkę, niespodziewanie prowadząc 17:16.

Druga część spotkania wyglądała już nieco lepiej, po 7 minutach od wznowienia gry Polakom udało się wyjść znów na prowadzenie. Mimo wszystko wciąż łapali gorsze momenty, co powinno być alarmującym sygnałem dla trenera reprezentacji. Ostatecznie Polska wygrała 32:27. Kolejnymi rywalami w czwartek 5 stycznia będą Marokańczycy. Początek spotkania o godzinie 17:00.

Nadchodzące Mistrzostwa Świata potrwają od 11 do 29 stycznia. Spotkania będą rozgrywane w siedmiu różnych miastach: Sztokholm, Goteborg, Malmo (Szwecja) oraz w Katowicach, Krakowie, Płocku i Gdańsku (Polska).