Polki dwukrotnie lepsze od Białorusinek!

26 sie 2016, 21:09

Reprezentacja Polski kobiet rozegrała dwa mecze sparingowe z Białorusinkami. Spotkania rozegrane były w Szczyrku, gdzie trwa zgrupowanie przygotowujące je do nadchodzących kwalifikacji do mistrzostw Europy. W obydwu meczach nasza reprezentacja była lepsza od rywalek.

Pierwsze dwa sety pierwszego spotkania zostały bez problemu wygrane przez podopieczne trenera Jacka Nawrockiego. dodatkowo zakończone zostały takim samym wynikiem – 25:18. trzecią partię Białorusinki rozegrały znacznie lepiej, pokonały gospodynie 21:25. Kolejny set ponownie był popisem umiejętności Polek, które zwyciężyły ze sporym zapasem punktowym, 25:16. Ostatni z umówionych przez trenerów, piąty set wygrany został przez przyjezdne 22:25.

Podczas drugiego dnia nasze reprezentantki wypadły znacznie lepiej. Pierwszy set, podobnie jak poprzedniego dnia wygrany został przez Polki 25:18. W następnej partii biało-czerwone wyraźnie dominowały nad rywalkami, które musiały uznać wyższość rywalek 25:11! Trzeci set był jednym z najbardziej zaciętych podczas dwudniowych sparingów, grany był na przewagi. Ostatecznie zakończył się wynikiem 27:25 dla Polek. Kolejne dwa dodatkowe sety również padły łupem podopiecznych trenera Nawrockiego (25:20 oraz 25:15).

Polki rozegrają kolejne mecze sparingowe ze Słowaczkami, 29 oraz 30 sierpnia.