Polki nie dały rady z Chorwacją

16 wrz 2015, 21:39

W sparingowym meczu z Chorwacją nasze reprezentantki uległy rywalkom w czterech setach. Polki z Chorwacją zmierzyły się Słowenii.

Choć gra we wszystkich czterech setach była zacięta i bardzo wyrównana, ostatecznie szalę na swoją stroną przechyliły reprezentantki Chorwacji. Polki zdołały wygrać jedynie drugi set, lecz w pozostałych nie dały odskoczyć rywalkom na więcej, niż 3 punkty przewagi.

Najskuteczniejsza w szeregach Chorwatek okazała się być Senna Usić-Jogunica. Zawodniczka od lutego 2015 reprezentująca włoski klub Pallavolo Scandicci, zgromadziła na swoim koncie aż 15 punktów. W naszej ekipie kluczową rolę odegrała Natalia Kurnikowska, która siedemnaście razy przebiła piłkę na połowę rywalek. Równie dobrze spisały się Kamila Ganszczyk (11 pkt) i Anna Werblińska (10 pkt).

Polska kadra siatkarek ma za sobą również jedną porażkę z Turcją oraz rewanż nad tą samą drużyną 3:2.

CHORWACJA – POLSKA 3:1 (25:23, 26:28, 25:23, 25:22)