Polki odpadają z Billie Jean King Cup. Czeszki za mocne

11 lis 2022, 10:16

Polskie tenisistki zakończyły udział w tegorocznej edycji Billie Jean King Cup 2022. W drugim grupowym starciu przegrały rywalizację z Czeszkami i straciły szansę na awans do półfinału turnieju. Z dobrej strony ponownie pokazała się Magda Linette.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Polki rozpoczęły zmagania w Billie Jean King Cup 2022 od rywalizacji z Amerykankami. Najpierw Magdalena Fręch przegrała 4:6, 6:3, 6:7(2) z Danielle Collins, następnie Magda Linette pokonała Madison Keys 6:4, 4:6, 6:2, natomiast w starciu deblowym Linette i Alicja Rosolska gładko przegrały 1:6, 2:6 z Coco Gauff i Caty McNally.

Polki żegnają się z Billie Jean King Cup 2022

W starciu z Czeszkami reprezentantki Polski znalazły się w trudnej sytuacji już po starciu Magdaleny Fręch (116. WTA) z Karoliną Muchovą (149. WTA). Czeska tenisistka nie miała żadnych problemów ze zwycięstwem nad Polką. W pierwszym secie szybko wyszła na prowadzenie i w ciągu zaledwie 33 minut wygrała tę partię 6:2. W drugim secie obraz gry wyglądał bardzo podobnie – Fręch nie miała pomysłu na dobrze dysponowaną rywalkę i tym razem również przegrała 2:6.

Po raz drugi z bardzo dobrej strony podczas turnieju Billie Jean King Cup 2022 pokazała się Magda Linette (49. WTA). Nie miała łatwego zadania, bowiem jej rywalką była Karolina Pliskova, obecnie zajmująca 32. miejsce w rankingu WTA. Rywalizacja w pierwszym secie była niezwykle zacięta, ale górą w niej była Polka, która wygrała 6:4. Drugi set to już popis polskiej zawodniczki – potrzebowała zaledwie 29 minut, aby wygrać 6:1 i cały mecz 2:0.

Decydujący o losach polsko-czeskiej rywalizacji był zatem debel, w którym Linette i Katarzyna Kawa (261. WTA) grały z Kateriną Siniakovą (47. WTA) i Marketą Vondrousovą (99. WTA). Czeszki były jednak za mocne – potrzebowały nieco ponad godziny, aby wygrać 6:2, 6:3 i całą rywalizację 2:1.

Kwestia awansu do półfinału Billie Jean King Cup 2022 w grupie D jest więc otwarta. Rozstrzygnięcie tej rywalizacji nastąpi 11 listopada, kiedy to Czeszki zagrają z Amerykankami. Zwyciężczynie tego starcia zagrają o wejście do finału z pierwszą drużyną grupy A (Szwajcarki lub Kanadyjki).

Wyniki reprezentantek Polski w Billie Jean King Cup 2022

● Magdalena Fręch – Danielle Collins 4:6, 6:3, 6:7(2)
● Magda Linette – Madison Keys 6:4, 4:6, 6:2
● Magda Linette / Alicja Rosolska – Coco Gauff / Caty McNally 1:6, 2:6
● Magdalena Fręch – Karolina Muchova 2:6, 2:6
● Magda Linette – Karolina Pliskova 6:4, 6:1
● Katarzyna Kawa / Magda Linette – Katerina Siniakova / Marketa Vondrousova 2:6, 3:6

Był Ishak, jest Gutkovskis. Gwiazda Rakowa przedłużyła umowę!