Polki ponownie rozbijają Ukrainki i jadą na MŚ!!

14 cze 2015, 16:38

Polskie piłkarki ręczne w rewanżowym spotkaniu eliminacji do mistrzostw świata, które obędą się pod koniec tego roku w Danii rozbiły bezradne Ukrainki 30:22!

Nasze szczypiornistki po zeszłotygodniowym triumfie sześcioma bramkami także i tym razem i pozostawiły żadnych złudzeń rozpoczynając spotkanie z wielkim animuszem.

Już po 12 minutach na tablicy widniał wynik 6:2 i jasne było, że awansu nie wypuścimy z ręki. Do końca pierwszej połowy Polki zdołały wypracować sobie jeszcze 8-punktową przewagę i schodziły do szatni prowadząc 17:9!

Drugą połowę również zaczęliśmy o wiele lepiej od rywalek i w 34. minucie było już 20:9! Wtedy ewidentnie nasze szczypiornistki odpuściły przez co sąsiadki ze wschodu zdołały odrobić część strat i nie zeszły z parkietu zdemolowane. Koniec końców podopieczne Kima Rasmusena zwyciężyły 30:22 i pojadą do Danii!