Polki przegrywają z Turczynkami!

18 maj 2018, 08:20

Reprezentantki Polski w swoim ostatnim meczu pierwszego turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów przegrały w trzech odsłonach z Turczynkami! Biało-czerwone miały szanse w pierwszy i trzecim secie, ale nie wykorzystały ich i to rywalki ostatecznie okazały się lepsze.

Mimo że, w pierwszej odsłonie Polki popełniły sporo własnych błędów to doprowadziły do wyrównanej końcówki. Niestety, nie wykorzystały swoich szans i pozwoliło Turczynkom na zwycięstwo.

Druga partia była dominacją siatkarek z Turcji. Biało-czerwone miały problemy z przyjęciem zagrywki i grą w obronie. Rywalki to wykorzystały i zapisały kolejnego zwycięskiego seta na swoje konto.

Trzeciego, jak się okazało ostatniego seta Polki zaczęły bardzo dobrze. W dalszej części grały jednak chaotycznie i pozwoliły na wyrównanie stanu partii. Rywalki dobrze czytały grę naszej ekipy, postawiły kilka bloków i zachowały pewną grą do końca. Podopieczne Giovaniego Guidettiego wygrały mecz 3:0 i ze Stanów Zjednoczonych wyjadą z dorobkiem trzech zwycięstw. Polskie siatkarki zgromadziły jedną wygraną.

Turcja – Polska 3:0 (25:21, 25:17, 25:23)

Turcja: Ismailoglu, Ercan, Dündar, Boz, Gunes , Ozbay, Akoz oraz Karakurt, Caliskan i Alikaya

Polska: Smarzek, Kąkolewska, Mędrzyk, Efimienko-Młotkowska, Grajber, Pleśnierowicz, Witkowska oraz Polańska, Mucha, Nowicka, Łukasik i Twardowska