Polki rozbiły Ukrainki i są bardzo blisko mundialu!

6 cze 2015, 19:41

Reprezentacja polskich szczypiornistek wygrała pierwsze spotkanie drugiej fazy eliminacji do grudniowych mistrzostw świata, które odbędą się w Danii! Podopieczne Kima Rasmusena rozbiły na wyjeździe Ukrainę 24:18!

Od samego początku mogliśmy zauważyć, że Polki są bardzo skoncentrowane i nastawione na pewne zwycięstwo. Po pierwszej połowie pierwszej połowy nasze zawodniczki prowadziły 8:6 i kontrolowały to co dzieje się na parkiecie. Do przerwy zdołały odskoczyć jeszcze na kolejne 4 punkty i schodzić do szatni ze świetnym wynikiem 14:8!

W drugiej odsłonie swoim doświadczeniem i wyrachowaniem Polki pokazały komu należy się wyjazd do Danii. Pełna kontrola wydarzeń i dołożenie jeszcze dwóch trafień do przewagi z pierwszej połowy dały nam rezultat 24:18 i niemal pewny awans na mundial!

Rewanż odbędzie się 14. czerwca w Polsce, ale już tylko kataklizm może nam zabrać awans na mistrzostwa.