Polki rozgromiły Albanię! Kapitalna postawa w eliminacjach do EuroBasketu 2023

28 lis 2022, 13:47

Reprezentacja Polski rozbiła Albanię w meczu czwartej kolejki eliminacji do EuroBasketu 2023 (136:50). Biało-Czerwone ponownie nie miały litości dla rywalek, aczkolwiek 86 punktów przewagi to nie jest najwyższe zwycięstwo naszych rodaczek. Tak czy inaczej, Polki dały czadu i wciąż pozostają w grze o udział w mistrzostwach Europy koszykarek.

Polki nie oszczędziły Albanek w eliminacjach do ME 2023

Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej reprezentacja Polski koszykarek poniosła łamiącą serca porażkę ze Słowenią w Gnieźnie (71:78). Do Albanii podopieczne trenera Marosa Kovacika wybierały się, aby poprawić sobie nastroje. Bo starcie ze Słowenkami było do wygrania, natomiast Albanki to jeden z gorszych zespołów na parkietach europejskiego basketu. Trzeba było to zdecydowanie wygrać.

W pierwszym meczu tych drużyn Biało-Czerwone odniosły triumf 126:19. Dzisiaj już do przerwy prowadziły 80:12, by zakończyć spotkanie z Albankami wygraną 136:50. Polki rzucały ze skutecznością na poziomie 54%, trafiając przy tym 14 prób za trzy. Nasze zawodniczki dominowały pod tablicami, gdzie wygrały walkę o zbiórki 66-22. Drużyna prowadzona przez Marosa Kovacika świetnie dzieliła się piłką (32 asysty).

Trzeba również wyróżnić indywidualne popisy polskich koszykarek. Na uznanie zasłużyła zwłaszcza Liliana Banaszak, która podczas 20 minut spędzonych na boisku zdobyła 23 punkty (10/15 FG) oraz zebrała z tablic 11 piłek. Double-double osiągnęła także Kamila Borkowska (20 “oczek”, 11 zbiórek). Natomiast o triple-double otarła się Anna Makurat (17 punktów, siedem zbiórek, dziewięć asyst).

Reprezentacja Polski w tabeli grupy D eliminacji do EuroBasketu 2023 zajmuje drugie miejsce z bilansem dwóch zwycięstw i dwóch porażek. Prowadzą Turczynki, które są niepokonane (4-0). Na trzeciej lokacie plasują się Słowenki (2-2), a klasyfikację zamyka kadra Albanii (0-4).