Polki krok bliżej igrzysk! Wygrały z Niemkami po emocjonującym meczu

22 wrz 2023, 20:03

Reprezentacja Polski siatkarek rozegrała swój kolejny mecz w ramach turnieju kwalifikacyjnego do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. Tym razem siatkarkom Stefano Lavariniego przyszło wziąć udział w pięciosetowym boju z Niemkami. Nasze zawodniczki wygrały 3:2 (20:25, 27:25, 25:21, 22:25, 15:12).

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Polski z awansem na trzecie miejsce w grupie

Polki doskonale zaczęły turniej w Łodzi. W trzech pierwszych meczach zanotowały same zwycięstwa, pokonując kolejno Słowenię (3:0), Koreę Południową (3:1) oraz Kolumbię (3:0). Dopiero środa okazała się dla biało-czerwonych pechowa. Zawodniczki Lavariniego nie dały rady Tajlandii (2:3) i poniosły swoją pierwszą porażkę.

W piątek Polki rozegrały kolejny pięciosetowy pojedynek. Tym razem nasze zawodniczki zmierzyły się z Niemkami, które również zdobyły dziesięć punktów w poprzednich starciach. To spotkanie rozpoczęło się lepiej dla naszych rywalek, które wygrały pierwszego seta 25:20.

Zawodniczki prowadzone przez trenera Lavariniego w drugiej partii wzięły się za odrabianie strat. Było jednak o włos, aby ponownie schodziły z parkietu pokonane. Niemki zbliżyło się do Polek pod koniec seta, a tablica wyników wskazała już rezultat 25:25. Na szczęście nasze zawodniczki zdobył dwa ostatnie punkty.

W trzecim secie Polki ponownie okazały się lepsze, ale czwarta część meczu należała do Niemek. Ostatecznie o wszystkim rozstrzygnąć musiał tie-break. Ten zakończył się 15:12 dla naszych zawodniczek. Dzięki temu Polki awansowały na trzecie miejsce w tabeli.