Reklama

Polki w II fazie grupowej MŚ. Terminarz spotkań w Atlas Arenie

Siatkarska reprezentacja kobiet awansowała do II fazy grupowej, zajmując 4. miejsce w grupie B. Polki zakończyły pierwszą część rywalizacji z 10 punktami na koncie – z takim dorobkiem w każdej z innych grup zajęłyby 3. miejsce. Biało-czerwone w najbliższych dniach zmierzą się z rywalkami z Serbii, USA, Kanady i Niemiec.

Polska walczy o ćwierćfinały mistrzostw Świata

Liga Typerów Polski-Sport.pl Podopieczne Stefano Lavariniego bardzo dobrze rozpoczęły zmagania na trwających mistrzostwach Świata. Zaczęło się od trzech zwycięstw z reprezentacjami Chorwacji, Tajlandii oraz Korei Południowej. Następnie przyszły dwie porażki z Dominikaną oraz Turcją, ale nie miały już one żadnego wpływu na to, czy Polki awansują do kolejnego etapu.

Łącznie do drugiej fazy grupowej awansowało szesnaście zespołów, po 4 z każdej grupy. Holendersko-polski turniej opuściło natomiast osiem reprezentacji. Zespoły, które pozostały w rozgrywce podzielono na dwie nowe grupy.

Grupa E: Włochy, Chiny, Belgia, Japonia, Brazylia, Holandia, Portoryko i Argentyna;
Grupa F: Serbia, USA, Turcja, Tajlandia, Dominikana, Polska, Kanada i Niemcy.

Pierwsza z przedstawionych grup będzie rozgrywała swoje mecze w holenderskim Rotterdamie. Natomiast „polska grupa” będzie gościć w dwóch łódzkich halach – Atlas Arenie oraz mniejszej Sport Arenie. Polki będą oczywiście grać w wypełnionej po brzegi Atlas Arenie, która jest niezwykle szczęśliwa dla naszych siatkarek.

— Atlas Arena jest szczęśliwa dla reprezentacji Polski. Tu w 2009 wywalczyła ostatni medal i tu w 2019 awansowała do najlepszej czwórki ME — przyznał Marek Kondraciuk, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Łodzi.

Wszystkie drużyny w następnej fazie rozegrają po 4 spotkania z drużynami, z którymi nie mierzyły się w pierwszej fazie. Polska zmierzy się z Serbią, USA, Kanadą i Niemcami. Aktualnie Polki w grupie F zajmują 6. lokatę.

Grupa F - MŚ 2022 kobiet siatkówka
via Volleyballworld.com

Terminarz Polek na MŚ:

4 października (wtorek), 20:30: Polska – Serbia
5 października (środa), 20:30: Polska – USA
7 października (piątek), 20:30: Polska – Kanada
8 października (sobota), 20:30: Polska – Niemcy

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Polska – Serbia (04.10): MŚ siatkarek. Gdzie i kiedy transmisja?Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Reklama

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama