Strona główna Siatkówka Reprezentacja Polki w finale turnieju Volley Masters!

Polki w finale turnieju Volley Masters!

0
fot: www.volleymasters.ch

Reprezentantki Polski pokonały w trzech setach Tajlandię. Biało-czerwone o końcowy triumf w turnieju Volley Masters powalczą z Włochami lub Japonią.

Polki udanie rozpoczęły spotkanie półfinałowe (6:3). Rywalki z Tajlandii dość szybko wróciły do gry i doprowadziły do remisu. W środkowej części seta obserwowaliśmy przebudzenie i wspaniałą grę biało-czerwonych. Podopieczne trenera Nawrockiego przejęły inicjatywę i budowali powoli swoją przewagę nad rywalkami (15:11). Do końca odsłony zawodniczki z Tajlandii nie zdołały odrobić choćby części strat. Polskie zawodniczki zachowały pewną grę do końca i zwyciężyły w premierowej odsłonie (25:18).

Drugą partię nasze zawodniczki otworzyły z wysokiego “C” (7:3). Rywalki zupełnie nie radziły sobie z grą Polek i przewaga naszych zawodniczek z minuty na minutę wzrastała. Polki grały skuteczniej w każdym elemencie i udowadniały swoją dominację na boisku (16:6). W tej odsłonie zwycięzca mógł być tylko jeden. Podopieczne trenera Nawrockiego zmierzała bardzo pewnie do triumfu. Biało-czerwone seta zakończyły bardzo szybko i z bardzo wyraźną przewagą nad rywalkami (25:9).

Kolejny set w biało-czerwone rozpoczęły podobnie jak poprzedni (6:2). Kilka chwil potem, Polki miały chwilę słabości i straciły przewagę. Wtedy właśnie rywalki doszły do głosu i nawet objęły prowadzenie (7:8). W dalszej części obie ekipy grały dość równo i żadna z drużyn nie mogła wyrwać się na większe prowadzenie (12:12, 16:16). W decydujących momentach partii to biało-czerwone uzyskały dwa cenne oczka zaliczki (22:20). Przewagę utrzymały do końca i zwyciężyły w trzech odsłonach (25:23).

Polska – Tajlandia 3:0 (25:18, 25:9, 25:23)

Polska:  Nowicka, Alagierska, Witkowska, Kąkolewska, Stysiak, Efimienko-Młotkowska, Grajber, Mędrzyk, Smarzek, Mucha, Różański, Pleśnierowicz, Stenzel, 

Tajlandia: Thinkaow, Sittirak, Luangtonglang, Hyapha, Tomkom, Kamlangmak, Kanthong, Kongyot, Moksri, Piampongsan, Montripila, Boonlert, Pannoy

 

Komentarze