Polki wygrywają Montreux Volley Masters!

Aktualizacja: 18 maj 2019, 20:56
18 maj 2019, 19:44

Biało-Czerwone fantastycznie rozpoczęły sezon reprezentacyjny wygrywając szwajcarski turniej Montreux Volley Masters.

W walce o pierwsze miejsce Polki zmierzyły się z reprezentacją Japonii. Drużyny już podczas fazy grupowej rozegrały ze sobą mecz. Tamto spotkanie również zakończyło się wynikiem 3:1 dla Biało-Czerwonych.

Początek spotkania należał do wyrównanych (6:6), ale Polki szybko przejęły kontrolę nad grą (13:9). Podopieczne Jacka Nawrockiego dobrze spisywały się w bloku i na zagrywce, zdobywając kolejno 4 i 3 punkty w tych elementach. Zdecydowanie dominowały na parkiecie i bez żadnych problemów triumfowały 25:15.

Drugi set miał zdecydowanie bardziej wyrównany przebieg. Od pierwszego gwizdka wynik wahał się w granicach remisu (5:5). Żadna z drużyn nie była w stanie wypracować zdecydowanej przewagi (13:13, 19:19). Dopiero w samej końcówce akcja zaczęła się zaogniać. Ostatnie akcje należały do siatkarek z Kraju Kwitnącej Wiśni. Podopieczne Kumi Nakady wygrały 25:22 i wyrównały stan setów do 1:1.

W trzeciej odsłonie Polki wróciły do swojej dobrej dyspozycji z pierwszej części meczu. Od razu wypracowały dobie bezpieczną przewagę i utrzymywały ją do samego końca partii (10:5). Ostatnie słowo należało do Martyny Grajber, która zaskoczyła rywalki zagrywką. Biało-Czerwone wygrały 25:17 i do triumfu w całym turnieju brakowało im jedynie seta.

Podobnie jak w poprzednim secie Polki bardzo dobrze otworzyły partię. Tym razem jednak zawodniczki z Japonii szybko zareagowały i wyrównały wynik (13:13). Gra toczyła się punkt za punkt praktycznie do samego końca meczu. Nasze reprezentantki miały szansę na zakończenie spotkania (24:23), ale rywalki się obroniły i rozpoczęliśmy grę na przewagi. Na nasze szczęście Biało-Czerwonym udało się opanować sytuację. Po dobrym ataku Smarzek i pomyłce Japonki w kolejnej akcji Polki mogły świętować zwycięstwo (26:24).

Polska – Japonia 3:1 (25:15, 22:25, 25:17, 26:24)

Polska: Pleśnierowicz, Kąkolewska, Grajber, Smarzek, Efimienko-Młotkowska, Mędrzyk, Stenzel

Japonia: Seki, Watanabe, Immamura, Akutagawa, Shinnabe, Nabeya, Kobata