poniedziałek, 27 czerwca, 2022

Polki zawalczą o awans na IO!

Reprezentacja kobiet w najnowszym rankingu FIVB uplasowała się na 26. miejscu, co wyłączyło nasze zawodniczki z walki w pierwszej fazie kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Tokio. PZPS poinformował jednak, że Biało-Czerwone dostały swoją szansę!

Ranking światowej federacji powstał w oparciu igrzyska olimpijskie w 2016 roku, World Grand Prix 2017, kwalifikacje do MŚ oraz właściwe mistrzostwa globu w Japonii. Polki zajęły w nim 26. lokatę z minimalną stratą jednego punktu do reprezentacji Kuby. W turniejach interkontynentalnych miały zagrać 24 czołowe zespoły oraz Japonki – z pozycji gospodarza.

„Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej potwierdziła dziś w wiadomości przekazanej Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej, że nasza żeńska reprezentacja może wziąć udział w przyszłorocznym Interkontynentalnym Turnieju Kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.” – czytamy na stronie internetowej PZPS-u – „Wiadomość ta jest pozytywnym zwieńczeniem starań PZPS o szansę na kwalifikację olimpijską dla naszych seniorek. Jak doskonale pamiętamy, po świetnym debiucie biało-czerwonych w elitarnych rozgrywkach Siatkarskiej Ligi Narodów sportowy apetyt tak kibiców jak i samych zawodniczek słusznie wzrósł, jednak według nowych zasad ustalania światowego rankingu FIVB wygrane w VNL nie zostały wzięte pod uwagę.”

Swoją szansę Polki dostały prawdopodobnie dzięki rezygnacji jednej z wyżej uplasowanych drużyn.

Interkontynentalne Turnieje Kwalifikacyjne Kobiet do IO 2020 (sześć turniejów po cztery drużyny) odbędą się w dniach 2-4 sierpnia 2019 r.

 

źródło: pzps.pl

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA