Znakomity występ polskich koszykarzy! Faworyt do awansu pokonany

15 sie 2023, 10:28

Reprezentacja Polski w koszykówce mężczyzn odniosła drugie zwycięstwo w turnieju eliminacyjnym do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. W poniedziałkowy wieczór zespół Igora Milicicia pokonał 85:76 Bośnię i Hercegowinę, która stawiana była w roli faworyta.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Polska walczy o awans na IO

Turniej eliminacyjny do igrzysk olimpijskich rozpoczął się 11 i potrwa do 20 sierpnia. W Gliwicach i Tallinie występuje osiem zespołów, z których tylko jeden awansuje do decydującego etapu walki o występ w Paryżu. Drużyny zostały podzielone na grupę A i B, z których po dwie najlepsze awansują do półfinałów.

Polska swoje mecze rozgrywa w Gliwicach, gdzie odbędzie się również faza pucharowa. Biało-czerwoni w pierwszym spotkaniu pokonali Węgrów, ale nie był to dobry występ podopiecznych Igora Milicicia. W pewnym momencie prowadzili już różnicą 15 punktów, ale w ostatniej minucie pojedynku rywali mieli akcję, po której mogli wyjść na prowadzenie. Ostatecznie czwarta drużyna ubiegłorocznego EuroBasketu wygrała 83:81.

Już w drugiej kolejce spotkań rywalem naszej reprezentacji była Bośnia i Hercegowina. Ekipa z Bałkanów to główny faworyt do wygranej w całym turnieju, więc przed rozpoczęciem meczu było wiele obaw o końcowy wynik. Jak się później okazała nie było się czego bać, bowiem Polska zaprezentowała się bardzo dobrze i wygrała 85:76. Wyrównane były tylko pierwsze minuty spotkania. Następnie na prowadzenie wyszli Biało-czerwoni i nie oddali go do zakończenia pojedynku. Liderami polskiego zespołu byli Mateusz Ponitka (22 pkt., 9 zbiórek i 7 asyst) oraz Michał Sokołowski (22 pkt. 7 zbiórek, 5 asyst).

W kolejnym meczu przeciwnikiem reprezentacji Polski będzie Portugalia. Mecz zostanie rozegrany w najbliższą środę o godzinie 18:00. W trwającym turniej zespół Igora Milicicia może zmierzyć się z Bośnią i Hercegowiną jeszcze raz, ale najwcześniej w finale, który zaplanowany jest na 20 sierpnia.