Polscy koszykarze w półfinale preeliminacji do IO 2024! Pewna wygrana nad Portugalią

16 sie 2023, 20:00

Koszykarska reprezentacja Polski wygrała : z Portugalią w ostatnim grupowym meczu podczas preeliminacyjnego turnieju do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Paryżu. Po wcześniejszych triumfach nad Węgrami i Bośnią i Hercegowiną, biało-czerwoni awansowali do półfinału.

Spokojne zwycięstwo nad Portugalią

Początek pierwszej kwarty należał do Portugalczyków, ale na odpowiedzi ze strony polskich koszykarzy nie trzeba było długo czekać. Skuteczne rzuty Andrzeja Pluty i Aleksandra Balcerowskiego pozwoliło biało-czerwonym wygrać tę partię 17:10. W drugiej kwarcie Polacy powiększali swoją przewagę, która finalnie dała im prowadzenie po połowie spotkania 35:24.

Choć Portugalczycy starali się odrobić przynajmniej część strat, polscy koszykarze nie dawali się zaskoczyć. Po trzech kwartach prowadzili 53:41 i mało wskazywało na to, że rywale mogą jeszcze coś zrobić w tym meczu.

Na początku czwartej kwarty Polacy dali rywalom nieco więcej szans, przez co Portugalczycy zbliżyli się do wyniku 53:46. Później jednak biało-czerwoni odrobili te straty z nawiązką. Wrócili do kilkunastopunktowej przewagi i ostatecznie wygrali 78:65, kończąc fazę grupową z kompletem zwycięstw.

Portugalia vs Polska 65:78 (10:17, 14:18, 17:18, 24:25)

Dzięki temu zwycięstwu polscy koszykarze wygrali rywalizację w grupie B i awansowali do półfinału kwalifikacji. W nim biało-czerwoni zagrają z Estonią (18 sierpnia), która uplasowała się w grupie A na drugiej pozycji.