W końcu! Polscy piłkarze ręczni spokojnie wygrali z Czarnogórą

Aktualizacja: 22 sty 2023, 19:47
20 sty 2023, 22:09

Piłkarze ręczni reprezentacji Polski odnieśli drugie zwycięstwo na mistrzostwach świata, pokonując Czarnogórę 27:20. Mimo pozytywnego wyniku, podopieczni Patryka Rombla nie mają już szans na awans do ćwierćfinału turnieju.

Zarówno Polacy, jak i Czarnogórcy nie rozpoczęli zbyt dobrze fazy zasadniczej mistrzostw świata. Po niezłym meczu biało-czerwoni musieli uznać wyższość Hiszpanów, przegrywając z nimi 23:27, natomiast drużyna z Bałkanów dość wyraźnie uległa faworyzowanej Francji 24:35.

Polacy prowadzili do przerwy

Początek spotkania był sporym popisem nieskuteczności po obu stronach. Po czterech minutach obie drużyny miały łącznie cztery niecelne uderzenia. Jako pierwszy do bramki po upływie czterech minut i 20 sekund trafił Szymon Działakiewicz. Biało-czerwoni od początku kontrolowali przebieg starcia i prowadzili już nawet 6:2.

W kolejnych fragmentach biało-czerwoni nieco spuścili z tonu, a przy tym wciąż nie byli specjalnie skuteczni, co poskutkowało odrobieniem strat przez rywali do stanu 8:8. Od tego wyniku Polacy zaczęli jednak odbudowywać przewagę i do przerwy prowadzili 11:8.

Kontrola meczu w drugiej połowie

W drugiej połowie podopieczni Patryka Rombla zbudowali jeszcze wyraźniejszą przewagę. Skutecznością pod czarnogórską bramką zaczęli się popisywać Michał Daszek, Ariel Pietrasik i Piotr Jędraszczyk, których trafienia pozwoliły na prowadzenie różnicą sześciu goli.

W samej końcówce biało-czerwoni nie dali już sobie wbić zbyt wielu goli, a przy tym wykorzystywali większość akcji w ofensywie. Ostatecznie zakończyli starcie ze skutecznością na poziomie 54% i zwycięstwem 27:20.

Czarnogóra vs Polska 20:27

Czarnogóra: Milos Vujovic (6), Radojica Cepic (4), Vuk Lazovic (3), Branko Vujovic (3), Miodrag Corsovic (2), Mirko Radovic (1), Risto Vujacic (1)
Polska: Piotr Jędraszczyk (6), Szymon Sićko (5), Michał Daszek (4), Ariel Pietrasik (4), Krzysztof Komarzewski (4), Szymon Działakiewicz (2), Mateusz Kornecki (1), Arkadiusz Moryto (1)

6. Iran: 4 mecze, 4 porażki, 0 punktów, bramki: 103:148

Na zakończenie występu na tegorocznych mistrzostwach świata, piłkarze ręczni reprezentacji Polski rozegrają jeszcze jeden mecz. W najbliższą niedzielę (22 stycznia) zmierzą się z najsłabszym zespołem pierwszej grupy, czyli Iranem.

Selekcjoner Patryk Rombel może stracić pracę? „To byłoby szaleństwo”