piątek, 1 lipca, 2022

Polscy piłkarze ręczni z „dziką kartą” na MŚ 2021!

Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF) podjęła decyzję w sprawie tzw. “dzikich kart” na Mistrzostwa Świata 2021 w Egipcie. Prawo uczestnictwa w imprezie przyznano reprezentacji Polski oraz Rosji.

 

W związku z sytuacją epidemiologiczną, spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, 24 kwietnia 2020 roku Komitet Wykonawczy Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF) podjął decyzje o odwołaniu kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2021 w Egipcie. Wybór uczestników turnieju oparty został na wynikach Mistrzostw Europy 2020 w Szwecji, Austrii i Norwegii. Dzięki temu prawo udziału w imprezie otrzymały reprezentacje: Danii (broniąca tytułu mistrzowskiego), Hiszpanii, Chorwacji, Norwegii, Słowenii, Niemiec, Portugalii, Szwecji, Austrii, Węgier, Białorusi, Islandii, Czech, Francji.

 

Związek Piłki Ręcznej w Polsce złożył oficjalny protest do Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF), który był odpowiedzią na decyzję EHF pozbawiającą Reprezentację Polski Mężczyzn szansy udziału w Mistrzostwach Świata 2021. Do Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF) złożony został również wniosek, podpisany przez Prezesa ZPRP Andrzeja Kraśnickiego, o przyznanie „dzikiej karty” umożliwiającej Reprezentacji Polski udział w Mistrzostwach Świata 2021.

 

Całość znalazła jednak swój szczęśliwy finał i jedna z tzw. “dzikich kart” trafiła do Reprezentacji Polski Mężczyzn. Oznacza to, że już za pół roku będziemy mogli emocjonować się zmaganiami naszej kadry podczas Mistrzostw Świata 2021 w Egipcie.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA