Polscy siatkarze przegrali i odpadli z walki o medale MŚ

14 wrz 2015, 13:28

Juniorska reprezentacja Polski siatkarzy przegrała 1:3 z Argentyną w swoim ostatnim meczu grupowym mistrzostw świata juniorów. Oznacza to dla naszych siatkarzy brak awansu do ćwierćfinału.

Młodzi polscy siatkarze z mistrzostw świata w Meksyku wrócą bez medalu. Minionej nocy przegrali z Argentyną 1:3. Wcześniej ulegli w swoim pierwszym meczu 0:3 Rosji i wygrali 3:0 ze Stanami Zjednoczonymi. Do ćwierćfinałów awansowali siatkarze Rosji i Argentyny.

W pierwszym secie dzisiejszego meczu niespodziewanie Argentyńczycy osiągnęli bardzo wysoką przewagę, jednak Polakom udało się w końcówce wyrównać. Pierwsza partia skończyła się po dramatycznym boju 32:30 dla Argentyny. W drugim secie Polacy zagrali zdecydowanie lepiej i nie pozostawili wątpliwości, kto w tej partii był lepszy, wygrywając ją do 16. Trzeci set to znów ucieczka na kilka punktów Argentyńczyków i udana pogoń Polaków. Znów jednak w końcówce górą byli nasi rywale. W czwartej partii Polacy nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki i przegrali do 20.

Polskim siatkarzom pozostała walka w mistrzostwach o pozycje 9-16.

Polska – Argentyna  1:3  (30:32, 25:16, 24:26, 20:25)