Polscy siatkarze śrubują rekord. Pięć setów i wygrana z Kanadą

3 paź 2023, 12:24

Za reprezentacją Polski w siatkówce mężczyzn kolejny trudny mecz. Tym razem nasi zawodnicy mierzyli się z Kanadą, która okazała się dla podopiecznych Nikoli Grbicia niezwykle wymagającym przeciwnikiem. Podobnie jak w starciu z Belgami o losach spotkania rozstrzygnąć musiał tie-break, w którym lepsi okazali się biało-czerwoni. Cały wtorkowy mecz zakończył się wynikiem 3:2 (21:25, 25:20, 25:20, 20:25, 17:15).

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Kwalifikacje olimpijskie. Polska minimalnie lepsza od Kanady

Wtorkowa rywalizacja zaczęła się dla Polaków źle. Podopieczni Nikoli Grbicia przegrali pierwszego seta, zdobywając w nim 21 punktów. Kanadyjczycy na prowadzenie wyszli już na początku starcia i utrzymali swoją przewagę do końca partii. Na szczęście w drugim secie rolę się odwróciły. To biało-czerwoni szybko złapali kilkupunktową przewagę, dzięki czemu wygrali 25:20.

Trzecia partia ponownie zaczęła się kiepsko dla Polaków, którzy nie potrafili wyjść na prowadzenie. Wszystko odmieniło się przy stanie 8:8. Wówczas nasi siatkarze zaczęli doskonale punktować i momentalnie na tablicy wyników zrobiło się 17:10. W końcówce seta Kanadyjczycy zdobili kilka punktów, ale nie uchroniło ich to przed porażką w tej partii.

Czwarty set ponownie padł jednak łupem zawodników z Ameryki Północnej. Losy spotkania rozstrzygnąć musiał więc tie-break. W tym oba zespoły zdobywały punkty za punkty, ale ostatecznie lepsi okazali się biało-czerwoni, którzy wygrali 17:16. Cały mecz zakończył się wynikiem 3:2.

Tym samym Polacy wyśrubowali swoją serię wygranych meczów z rzędu do dwudziestu. Po trzech spotkaniach kwalifikacyjnych nasza reprezentacja ma na koncie siedem punktów i jest liderem tabeli. Na drugim miejscu plasują się Belgowie. Trzecia jest Argentyna. Kanada po tym meczu spadła na czwartą lokatę.

Polska – Meksyk (04.10): Gdzie i kiedy oglądać? Transmisja z kwalifikacji olimpijskich