Porażka w pierwszym sparingu. Polscy siatkarze ulegli Japonii po tie-breaku

1 cze 2023, 13:39

Siatkarze reprezentacji Polski przegrali pierwszy z towarzyskich meczów z Japonią. Biało-czerwoni po zaciętym starciu ulegli azjatyckiej drużynie 2:3, ale już jutro będą mieli szansę na zrewanżowanie się. Piątkowe spotkanie rozpocznie się już o godzinie 8:00.

Polacy przegrali zacięty bój z Japonią

W pierwszym secie Polacy prowadzili już 9:4, ale Japończycy szybko zdołali wyrównać do stanu 11:11. Do końca pierwszego seta gra była wyrównana, a zwycięstwo 25:23 skutecznym atakiem ze środka zapewnił Karol Kłos. Zacięta rywalizacja toczyła się również w drugim secie i wydawało się, że również padnie od łupem Polaków, którzy prowadzili 22:21. W końcówce jednak się zacięli i przegrali 23:25.

Trzeci set przebiegał niemal w całości pod dyktando Japończyków, którzy osiągnęli sporą przewagę od stanu 16:12. Nie pozwolili Polakom na ich doścignięcie i pewnie wygrali tę partię 25:18. Czwarty set to kolejna wymiana ciosów niemal punkt za punkt. W kluczowej części biało-czerwoni wypracowali sobie jednak trzypunktową przewagę, której nie oddali do końca i po kolejnym udanym ataku Karola Kłosa wygrali 25:22.

Tie-break rozpoczął się od trzech skutecznych akcji Japończyków. Później Polacy niemal dogonili rywali, doprowadzając do stanu 8:7, ale ci świetnie grali w obronie, dzięki czemu ponownie wyszli na czteropunktowe prowadzenie. Do końca biało-czerwoni nie odmienili już wyniku i przegrali 12:15.

Japonia – Polska 3:2 (23:25, 25:23, 25:18, 22:25, 15:12)

W piątek, 2 czerwca polscy siatkarze rozegrają drugie towarzyskie spotkanie z Japonią, po którym rozpoczną przygotowania do zmagań w Lidze Narodów. Biało-czerwoni w pierwszej części turnieju zagrają odpowiednio z Francją (7 czerwca), Iranem (8 czerwca), Bułgarią (9 czerwca) i Serbią (11 czerwca).

Polska – Włochy (01.06): Gdzie oglądać? Transmisja z meczu w Lidze Narodów