Polscy siatkarze zagrają o medale MŚ 2022! Thriller z happy endem

8 wrz 2022, 23:39

Reprezentacja Polski wygrała z USA w ćwierćfinale mistrzostw świata w siatkówce 3:2 (25:20, 27:25, 21:25, 22:25, 15:12). To był kapitalny pokaz wytrzymałości mentalnej podopiecznych trenera Nikoli Grbicia, który prowadzi naszą kadrę do obrony mistrzowskiego tytułu. Polscy siatkarze zafundowali nam thriller z happy endem.

Częste spotkania ze Stanami Zjednoczonymi

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Reprezentacja Polski przystąpiła do boju o strefę medalową naładowana pozytywną energią. Dotychczas drużyna prowadzona przez trenera Nikolę Grbicia prezentowała znakomitą siatkówkę, czego dowodem był zaledwie jeden stracony set podczas trwających mistrzostw świata. Inna sprawa, że tego jednego seta urwał nam właśnie dzisiejszy przeciwnik.

To było czwarte starcie obu zespołów w bieżącym sezonie. Do tej pory dwukrotnie triumfowali Biało-Czerwoni (w fazie zasadniczej Ligi Narodów 3:1 i w fazie grupowej mistrzostw świata 3:1). Natomiast raz wygrali Amerykanie i miało to miejsce w półfinale Ligi Narodów (3:0).

Polscy siatkarze awansowali do półfinału MŚ 2022

Czwartkowym wieczorem poprzeczka i stawka poszły w górę. Lepiej ze swoich zadań wywiązywali się reprezentanci Polski, którzy zwyciężyli z USA 3:2 (25:20, 27:25, 21:25, 22:25, 15:12) i zameldowali się w półfinale siatkarskiego mundialu. Z wyjątkiem trzeciego i czwartego seta to był cudowny pokaz umiejętności polskich siatkarzy. Brawo, panowie!

W półfinale reprezentacja Polski zmierzy się z Brazylią, która ograła Argentynę (3:1). Ten mecz odbędzie się w sobotę 10 września. Emocje gwarantowane!