Polscy siatkarze zrewanżowali się Niemcom. Wygrana po pięciosetowym boju

26 maj 2023, 20:12

Siatkarze reprezentacja Polski udanie zrewanżowali się za czwartkową porażkę w Katowicach. Tym razem w Arenie Sosnowiec biało-czerwoni po mocno wyrównanym towarzyskim starciu wygrali z naszymi zachodnimi sąsiadami 3:2.

Polacy triumfują po trudnym spotkaniu

Inaczej niż to miało miejsce w czwartkowym spotkaniu, w pierwszym secie skuteczniejsi byli Polacy. Choć na całym jego dystansie gra była mocno wyrównana, ostatecznie biało-czerwoni wygrali 26:24. W drugim secie sytuacja często się zmieniała – Niemcy prowadzili 7:3, potem Polacy 22:20, ale na koniec cieszyli się rywale, którzy triumfowali 25:23.

W trzeciej partii zawodnicy Nikoli Grbicia dotrzymywali kroku zachodnim sąsiadom tylko do stanu 15:15. Później Niemcy zbudowali kilkupunktową przewagę i wygrali seta 25:22. Dwa oblicza miał również czwarty set. Zespół Michała Winiarskiego prowadził 8:6, ale w kolejnych fragmentach lepsi byli Polacy, którzy w końcówce świetnie punktowali i zwyciężyli 25:18.

W tie-breaku, podobnie z resztą jak i w całym spotkaniu, gra była mocno wyrównana, a żadna z drużyn nie chciała zbyt wcześnie skończyć meczu. Po niezwykle zaciętym boju Polacy ostatecznie wygrali 24:22 i udanie zrewanżowali się za czwartkową porażkę.

Polska vs Niemcy 3:2 (26:24, 23:25, 22:25, 25:18, 24:22)

Teraz przed siatkarzami reprezentacji Polski rywalizacja w Lidze Narodów. W pierwszym z trzech turniejów w ramach tych zmagań zagrają z Francją (7 czerwca), Iranem (8 czerwca), Bułgarią (9 czerwca) oraz Serbią (11 czerwca).

Grbić wysłał powołania na Ligę Narodów. Brakuje kilku gwiazd

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA