Polscy żeglarze – do Rio przez… Rio

20 gru 2015, 23:54

Bardzo solidnie spisali się w ostatnich dniach reprezentanci dyscypliny, z którą w przyszłym roku na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro wiążemy spore nadzieję. Mowa o żeglarzach, którzy startowali w dniach 15 – 20 grudnia w otwartych Mistrzostwach Brazylii. Zawody te odbyły się… właśnie w Rio.

Teraz konkretnie o wynikach. W klasie RS:X nie zawiodły nas nasze największe nadzieje – Zofia Noceti-Klepacka (4. miejsce) i Piotr Myszka (5. miejsce). W klasie 470 również tuż za podium uplasowały się Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczyńska.

Szczególne brawa należą się medalistce olimpijskiej z Londynu, która w wyścigu medalowym nie miała sobie równych, co dało jej awans z miejsca 6. na 4. W klasyfikacji generalnej notowane jeszcze były: Małgorzata Białecka (12. miejsce) i Maja Dziarnowska (15. miejsce). U windsurferów nieźle też spisał się Paweł Tarnowski, który – mimo 10. miejsca w wyścigu medalowym – w końcowej klasyfikacji uplasował się trzy pozycje wyżej. Przemysław Miarczyński ukończył zawody na 14. pozycji, a Radosław Furnański był 19.

Kończąc podsumowanie startów Polaków w dalekiej Brazylii należy jeszcze odnotować, że 19. miejsce w klasie Laser zajął Kacper Ziemiński.

Regaty były elementem zgrupowania w dalekiej Ameryce Południowej, które jest kolejnym etapem na drodze przygotowań do igrzysk w Rio. Polacy wrócą do kraju 22 grudnia.