Udany debiut Marcina Lijewskiego. Polska awansuje na ME 2024!

27 kwi 2023, 20:16

Piłkarze ręczni reprezentacji Polski zapewnili sobie udział w przyszłorocznych mistrzostwach Europy. Biało-czerwoni w debiucie Marcina Lijewskiego po niełatwym spotkaniu wygrali 31:29 z Włochami i zapewnili sobie awans na turniej, który zostanie rozegrany w Niemczech.

Przed rozpoczęciem piątego spotkania biało-czerwonych w eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw Europy, mieli oni tyle samo punktów co właśnie Włosi. W obliczu faktu, że w ostatniej kolejce Polacy grają z najsłabszą Łotwą, a włoscy piłkarze ręczni z Francją, ten mecz był niezwykle istotny.

Zacięty pojedynek z Włochami

Starcie z Włochami było debiutem na ławce trenerskiej Marcina Lijewskiego, który został następcą na tym stanowisku Patryka Rombla. Nowy selekcjoner polskich piłkarzy ręcznych nie zanotował efektownego debiutu, ale na szczęście był on efektywny.

Przed upływem pierwszych czterech minut nasza drużyna prowadziła już 3:0 po trzech trafieniach Szymona Sićko. Włosi zabrali się do odrabiania strat i udało im się to po 14. minucie, gdy wyrównali na 6:6. Do przerwy prowadzili natomiast 15:13, a świetną połowę rozegrał Gianluca Dapiran, autor czterech bramek.

Po przerwie jako pierwsi do bramki trafili Polacy, ale Włosi zdołali powiększyć przewagę do stanu 20:17. Biało-czerwoni mozolnie zaczęli odrabiać straty, a do wyrównania w 52. minucie do wyniku 26:26 doprowadził Damian Przytuła. Na 3,5 minuty przed końcem nasi zawodnicy prowadzili po golu Kamila Syprzaka, a dwa ostatnie ciosy zadał Przytuła, który zapewnił Polakom wygraną 31:29.

Włochy vs Polska 29:31
Polska: Kamil Syprzak (7), Szymon Sićko (6), Damian Przytuła, Arkadiusz Moryto, Maciej Gębala (4), Piotr Jędraszczyk (3), Michał Daszek (2), Marcel Sroczyk (1)

Dzięki tej wygranej polscy piłkarze ręczni zapewnili sobie już drugie miejsce w tabeli grupy ósmej i są już pewni awansu na przyszłoroczne mistrzostwa Europy w Niemczech. W ostatnim eliminacyjnym spotkaniu (30 kwietnia) zagrają z Łotwą.