Strona główna Pozostałe Futbol amerykański Polska futbolistka ponownie mistrzynią Czech!

Polska futbolistka ponownie mistrzynią Czech!

0
Foto: Brno Amazons/facebook

Aleksandrze Łukasiewicz udało się obronić wywalczone przed rokiem mistrzostwo kobiecej futbolowej ligi Czech. Polka wraz z drużyną Brno Amazons pokonała w dzisiejszym finale Prague Blackcats 26:24.

Drużyna Polki występującej na pozycji biegacza nie miała w meczu finałowym łatwego zadania, mimo iż przystępowała do tego starcia jako jedyny niepokonany przez cały sezon klub. Rywalki ze stolicy pod koniec 3. kwarty prowadziły 18:12, jednak ostatnia odsłona spotkania całkowicie odwróciła jego losy. Futbolistki z Brna przyłożeniem najpierw doprowadziły do remisu, a skuteczne podwyższenie za jeden punkt dało im skromną przewagę. Później “Amazonkom” udało się pójść za ciosem i zanotować kolejny touchdown, autorstwa Alžběty Nečasovej, dzięki czemu ich prowadzenie powiększyło się do stanu 26:18. Drużynę z Pragi stać było jeszcze na przyłożenie, lecz podwyższenie okazało się nieudane i finał zakończył się rezultatem 26:24 na korzyść Brno Amazons.

Za Aleksandrą Łukasiewicz bardzo intensywny sezon, bowiem reprezentowała ona barwy aż trzech klubów! Tegoroczną kampanię rozpoczęła za Oceanem, gdzie razem z Chicago Force doszła do finału konferencji żeńskiej ligi futbolowej. Po powrocie do kraju rywalizowała wraz z mężczyznami w PLFA II (trzeci poziom rozgrywkowy w Polsce), gdzie przywdziewała trykot Green Ducks Radom, a następnie wróciła za naszą południową granicę, by już po raz drugi z koleżankami z Brno Amazons wywalczyć mistrzostwo Czech.

Komentarze