Polska kandydatura potwierdzona. Walczymy o mistrzostwa Europy

14 wrz 2023, 12:56

Komitet Wykonawczy EHF potwierdził, że otrzymał cztery zgłoszenia ws. organizacji mistrzostw Europy kobiet w 2026 roku. W gronie krajów, które chcą ugościć imprezę, znalazła się Polska. Nasz kraj zgłosił swoją kandydaturę wspólnie z Czechami. 

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Mistrzostwa Europy 2026. EHF ma już cztery kandydatury

Pierwotnie gospodarzem kolejnego czempionatu miała być Rosja. Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) odebrała jednak temu krajowi prawo do organizacji imprezy i do 25 października czeka na zgłoszenia od państw, które zechcą ugościć turniej na swoich obiektach.

Komitet Wykonawczy EHF w Bazylei potwierdził, że w tym gronie znalazła się Polska, która złożyła kandydaturę wraz z Czechami. Nie oznacza to jednak, że impreza zagości w naszym kraju. Swoje zgłoszenia wysłały również Rumunia, Hiszpania oraz Turcja. Każde z tych państw zrobiło to jednak oddzielnie.

W tym momencie mamy więc cztery kandydatury. Kto zostanie gospodarzem mistrzostw Europy 2026, przekonamy się dopiero 27 stycznia. Sam turniej odbędzie się w dniach 3 – 20 grudnia. Wezmą w nim udział 24 najlepsze drużyny z naszego kontynentu.

Warto dodać, że w następnym roku powinniśmy pozostać również kraje, które ugoszczą ME 2030 i 2032. Powinno to nastąpić 14 grudnia, czyli przed finałem czempionatu Starego Kontynentu kobiet, który teraz ugoszczą Węgrzy, Austriacy i Szwajcarzy.

Transmisja FC Porto – Wisła Płock (14.09): Gdzie i kiedy oglądać? Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA