Polska lepsza od Kanady!

12 lip 2015, 07:44

W swoim piątym tegorocznym meczu podczas World Grand Prix polskie siatkarki odniosły trzecie zwycięstwo. Tym razem podopieczne Jacka Nawrockiego pokonały po raz drugi podczas WGP Kanadyjki 3:1.

Spotkanie miało bardzo podobny przebieg, jak mecz, który odbył się tydzień temu. Polki wygrały pewnie pierwszego seta, by znów okazać się gorsze w drugiej odsłonie. Spotkanie było bardzo nierówne, czego najlepszym dowodem jest fakt, iż Polki drugiego seta przegrały do 19, by w trzecim wygrać 25:17. Czwarta odsłona to błędy z obu stron. Ostatecznie po nerwowej końcówce lepsze nasze rodaczki, które wygrały czwartą partię 27:25, a całe spotkanie 3:1.

Przed naszymi zawodniczkami jeszcze jedno spotkanie w fazie zasadniczej World Grand Prix. W nocy z niedzieli na poniedziałek (godz. 3:10) zmierzą się z Argentyną. Polki, jako gospodynie turnieju finałowego II dywizji mają udział w tej imprezie zapewnione, ale w sportowo również udałoby im się awansować. Obecnie podopieczne Nawrockiego w tabeli II dywizji WGP są na czwartym miejscu. Mają 9 punktów, tyle samo, co Czeszki. Przed nami tylko reprezentacje Holandii oraz Portoryko.

Polska – Kanada 3:1 (25:20, 19:25, 25:17, 27:25)

Polska: Piekarczyk (2), Kaliszuk (19), Kąkolewska (10), Efimienko (7), Grejman (16), Wójcik (4), Krzos (libero) oraz Paszek (10), Tobiasz, Sieczka.