wtorek, 28 czerwca, 2022

Polska Liga Siatkówki potwierdza. Ukraiński klub zagra w PlusLidze

Oleg Baran, prezes ukraińskiego klubu Barkom Każany Lwów, od lat stara się o przyjęcie drużyny do polskiej PlusLigi. Wszystko wskazuje na to, że jego starania będą miały pozytywny finał już od sezonu 2022/2023.

Proces przyjęcia lwowskiej drużyny do polskiej ligi przyśpieszył wraz z wybuchem konfliktu militarnego, która aktualnie ma miejsce na terenach Ukrainy. Na specjalnej konferencji obie strony podtrzymały chęć dołączenia lwowskich siatkarzy do PlusLigi w następnym sezonie rozgrywkowym, co potwierdziły władze polskich rozgrywek.

— Mamy wyjątkowy czas, wspólnie uznaliśmy, że nasi ukraińscy przyjaciele spełniają wymogi i jednocześnie zasługują na nasze wsparcie oraz solidarność — powiedział Artur Popko, prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki.

— Także ze względu na wojnę na Ukrainie i napaść Rosji na naszych wschodnich sąsiadów nie powinniśmy odbierać im, i nam, szans na rozwój naszych ligowych rozgrywek. W najbliższych miesiącach będziemy kontynuowali proces przyjmowania Barkomu do PlusLigi — potwierdził.

Dołączenia do PlusLigi zespołu Barkom Każany Lwów w sezonie 2022/2023 oznacza, że w rozgrywkach rywalizować będzie aż szesnaście zespołów. Przypomnijmy, że lwowska drużyna jest dwukrotnym zdobywcą Pucharu Ukrainy oraz dwukrotnym triumfatorem Superpucharu Ukrainy. Ponadto ma na swoim koncie jedno krajowe mistrzostwo.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA