Strona główna Pozostałe Sporty walki Polska noc w Newarku! Włodarczyk, Sulęcki i Masternak na jednej gali

Polska noc w Newarku! Włodarczyk, Sulęcki i Masternak na jednej gali

0

21 października w Prudential Center odbędzie się gala boksu zawodowego, której główną walką będzie ćwierćfinałowe starcie turnieju World Boxing Super Series Krzysztofa Włodarczyka (53-3-1, 37 KO) z mistrzem świata IBF wagi junior ciężkiej Muratem Gasijewem (24-0, 17 KO). Na ringu zaprezentują się również Mateusz Masternak (39-4, 26 KO) i Maciej Sulęcki (25-0, 10 KO).

Starcie Włodarczyka zostało potwierdzone już miesiąc temu, ale walki Masternaka i Sulęckiego zostały potwierdzone dopiero teraz. – Zapowiada się fantastyczny show, a kibice zobaczą noc pełną akcji. Polska duma będzie stawką nie tylko w głównym pojedynku wieczoru, gdzie obecny mistrz Murat Gasijew zmierzy się z byłym championem Krzysztofem Włodarczykiem, ale także dla byłego mistrza Europy Mateusza Masternaka i niepokonanego Macieja Sulęckiego. Obaj mają wymagających rywali, obaj są na drodze do walk o mistrzostwo świata – powiedział Richard Schaefer, szef Ringstar Sports i jeden z pomysłodawców World Boxing Super Series.

Rywalem Masternaka będzie Albańczyk Stivenes Bujaj (16-1, 11 KO), natomiast Sulęcki zmierzy się z Jackiem Culcayem (22-2, 11 KO) niedawnym challengerem do tytułu mistrza  świata WBA Interim.

Komentarze