Polska wygrała z Irańczykami! Trzy sety wystarczyły w Memoriale Wagnera

Polska wygrała z Irańczykami podczas XIX Memoriału Huberta Jerzego Wagnera 3:0 (25:19, 29:27, 25:17). Kluczem do zwycięstwa Biało-Czerwonych był świetny serwis i bardzo dobra praca bloku. Nieco szwankowało przyjęcie i to rzeczywiście może martwić w kontekście zbliżających się mistrzostw świata.

Przygotowania do polsko-słoweńskiego mundialu

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Reprezentacja Polski siatkarzy kontynuuje cykl meczów przygotowawczych pod kątem nadchodzących wielkimi krokami mistrzostw świata. Kilka dni temu zespół pod wodzą Nikoli Grbicia zagrał poprawnie i pokonał Ukrainę w Radomiu (3:2). Teraz jednak przystąpił do imprezy o znacznie wyższej randze, a mianowicie do Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.

To już XIX edycja zmagań. Premierowy turniej odbył się w 2003 roku. Nasza kadra odnosiła triumf w tych zawodach aż dziewięciokrotnie. Wczoraj przystąpili do prestiżowej imprezy i już w pierwszym meczu zmierzyli się z wymagającą drużyną Iranu. To trzeci pojedynek z tym rywalem w bieżącym roku. W fazie zasadniczej Ligi Narodów górą byli Persowie (3:2), ale w ćwierćfinale Final 8 VNL lepszą ekipą okazała się Polska.

Polska wygrała z Iranem w Memoriale Wagnera

Początek rywalizacji to wymarzony okres dla naszych siatkarzy. Polacy nękali oponentów zagrywką, dobrze bronili i bombardowali przeciwników w kontrataku. W trakcie potyczki zaczął dodatkowo funkcjonować blok Biało-Czerwonych. Niemniej, Irańczycy potrafili się zerwać chociażby w drugiej odsłonie współzawodnictwa. Wtedy naprawdę kąśliwe serwisy obnażyły nasze braki w przyjęciu.

Ostatecznie reprezentacja Polski załatwiła sprawę w trzech setach (25:19, 29:27, 25:17) i dość odniosła dość pewne zwycięstwo w pojedynku z Iranem. Trener Grbić zapewne teraz już wie, co należy poprawić w następnych meczach. Oczywiście największą wagę Polacy muszą przywiązać do wspomnianego, szwankującego przyjęcia.

Podczas XIX Memoriału Huberta Jerzego Wagnera reprezentacja Polski zagra jeszcze z Argentyną i Serbią. Jeśli natomiast chodzi o mistrzostwa świata w Polsce i Słowenii, to Biało-Czerwoni zmierzą się z Bułgarią, Meksykiem oraz USA. Turniej rozpocznie się 26 sierpnia i potrwa do 11 września.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Polska wygrała z Ukrainą. Mecz przyjaźni zaliczony na trójkę z plusem

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA