Polska pokonuje Kosowo! Wielki krok w kierunku mistrzostw świata

6 kwi 2023, 19:19

Pierwsze spotkanie dwumeczu Polska – Kosowo odbyło się w czwartkowe popołudnie w Bielsku-Białej. Lepsze na własnym stadionie okazały się biało-czerwone zawodniczki, które pokonały rywalki 34:22. Dzięki temu podopieczne Anre Senstada zrobiły duży krok w drodze do finałów mistrzostw świata.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Polki wygrywają na własnym obiekcie. Duża różnica klas

Drużyna Kosowa, zanim dostała szansę walki z Polską, musiała rywalizować w prekwalifikacjach. W nich udało jej się wyeliminować Wyspy Owcze. Pierwsze starcie zespół prowadzony przez Agrona Shabaniego wygrał 27:24. W drugim przegrał 29:28, ale ostatecznie miał lepsze bilans dwumeczu.

W czwartkowym spotkaniu z Polkami zawodniczki Kosowa już tak dobrze nie wyglądały. Nasza reprezentacja, dla której był to pierwszy tegoroczny występy o stawkę, doskonale weszła w mecz i wygrała pierwszą połowę aż 17:6. Wydawało się, że na obiekcie w Bielsku-Białej szykuje się mały pogrom.

Druga część meczu była już jednak znacznie lepsza w wykonaniu naszych rywalek. Kosowo w całych fragment było lepsze niż Polska i potrafiło nawet wyjść na prowadzenie. Ostatecznie druga połowa również padła jednak łupem biało-czerwonych 17:16, a cały mecz zakończył się rezultatem 34:22.

Polska – Kosowo. Gdzie i kiedy odbędzie się rewanż?

Przypomnijmy, że rewanż odbędzie się w środę 12 kwietnia w Prisztinie. Zaledwie te dwa spotkania zdecydują, czy Polki zagrają w mistrzostwach świata piłkarek ręcznych. W tym momencie znana jest już połowa uczestników. Biało-czerwone walczą o osiemnasty w historii udział w mundialu.

Senstad, który prowadzi reprezentację Polski już od roku 2019, jeszcze  przed startem meczu z Kosowem mówił, że jego zespół chce na MŚ 2023 zaprezentować swoją najlepszą stronę. Przypomnijmy, że tegoroczny mundial odbędzie się w Danii, Norwegii i Szwecji. Rozegrany zostanie w dniach 30 listopada – 17 grudnia.