Polska przegrywa z Francją. Wysoka porażka w eliminacjach ME 2024

W środę 8 marca Polska zagrała z Francją w eliminacjach mistrzostw Europy 2024. Nasi piłkarze ręczni, których w meczu poprowadził trener Bartosz Jurecki, przegrali przed gdańską publicznością 28:38 (21:31). Nadal zajmują jednak drugie miejsce w grupie B. 

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Trójkolorowi od początku spotkania narzucili swoje warunki

Biało-czerwoni ostatni raz ograli Trójkolorowych siedem lat temu. W tym roku obie drużyny spotkał się natomiast podczas mistrzostw świata. W spotkaniu otwarcia faworyci wygrali po zaciętym meczu w Spodku 26:24. Mecz w Gdańsku mógł być więc doskonałą okazją na rewanż. Stało się jednak inaczej.

Jedenaście punktów różnicy. Taka przepaść dzieliła reprezentację Polski i Francji po pierwszej połowie meczu biało-czerwonych i trójkolorowych. Piłkarze ręczni znad Loary od samego początku spotkania prezentowali się z doskonałej strony i wydawało się, że zanotują wysoką wygraną nad podopiecznymi Bartosza Jureckiego.

W drugiej części Polacy zaczęli grać znacznie lepiej. Przy stanie 22:28 udało się biało-czerwonym nawet zredukować różnicę do sześciu goli. Końcówka spotkania ponownie należała jednak do naszych rywali. Ostatecznie mecz zakończył się 28:38.

Po trzech spotkaniach Polacy zajmują drugie miejsce w grupie B. Wyprzedzają ich Francuzi, którzy wygrali wszystkie swoje spotkania. W tym momencie na trzeciej lokacie plasują się Włosi, natomiast ostatnią pozycję okupują Łotysze. Obie drużyny przegrały swoje mecze zarówno z Trójkolorowymi, jak i Biało-Czerwonymi.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Liga Mistrzów. Industria Kielce oraz Wisła Płock poznały swoich rywali

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama