niedziela, 2 października, 2022

Polska rozbiła Serbię podczas ME U-20! Kosmiczna siatkówka

Polska w drugim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy do lat 20 rozgromiła Serbię 3:0 (25:21, 25:17, 25:17). Nasi zawodnicy zagrali kosmiczną, kompletną siatkówkę. Zwłaszcza mogli się podobać wiodący prym Piotr Śliwka, Mateusz Kufka oraz Tytus Nowik.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Polska idzie przez mistrzostwa Europy jak burza

Jeszcze nie tak dawno emocjonowaliśmy się występem seniorskiej reprezentacji Polski i srebrnym medalem zdobytym w katowickim Spodku. Za kilka dni swój udział w mundialu siatkarek zapoczątkuje kobieca kadra. Tymczasem drużyna narodowa do lat 20 właśnie gra na mistrzostwach Europy i czyni to nieziemsko.

W sobotę Polacy zainaugurowali turniej zwycięstwem nad Słowakami 3:1. W czwartej partii rzeczonego starcia Biało-Czerwoni nie pozwolili zdobyć oponentów nawet dziesięciu „oczek”. Zaledwie osiem punktów uzyskanych przez przeciwników najlepiej świadczy, jak kadra potrafi dominować na parkiecie. Jednak podczas tego spotkania mógł martwić przestój pod koniec drugiej odsłony, w którym rywale przejęli inicjatywę.

Wczoraj zespół pod wodzą trenera Mateusza Grabdy nie pozostawił złudzeń następnym oponentom. Biało-Czerwoni wręcz zmietli z parkietu Serbów, pokonując ich 3:0 (25:21, 25:17, 25:17). Najlepiej w polskiej drużynie spisywał się Piotr Śliwka (brat Aleksandra), autor 13 punktów. Ponadto na słowa uznania zasłużyli Mateusz Kufka (trzy punktowe bloki) i Tytus Nowik (cztery bloki).

W fazie grupowej rywalami polskich siatkarzy będą jeszcze Słoweńcy, Włosi oraz Francuzi. Z ostatnią z wymienionych drużyn reprezentacja Polski zmierzy się już dzisiaj o godzinie 17:30. Polska prowadzi w tabeli naszej grupy.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Mistrzostwa Europy siatkarek w 2023 roku. Poznaliśmy gospodarzy turniejuPodobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA